Patologiczny hazard – Derwich-nowak Aleksandra

Zanim przeczytasz to, co poniżej MUSISZ obejrzeć film „Wkłucie”(Puncture -movie) braci Kassel.

Żeby zrozumieć…

Iwona G.

 

Materiał chroniony prawem autorskim

Zapytałam kiedyś Arniego Wexlera, który ostatni raz zagrał ponad 40 lat temu, potem m.inn.był Dyrektorem Rady do Spraw Kompulsywnego Hazardu itd,itd, itd  i któremu bardzo wiele zawdzięczam –więc zapytałam:

 „Arnie, dlaczego nie napiszesz książki na temat kompulsywnego hazardu?

„Nie jestem jeszcze gotowy”- odpowiedział.

 

Książki Marilyn Lancelot zostały napisane po dwudziestu latach zbierania doświadczenia.

I tym Ludziom –między innymi- mój głęboki pokłon…

 

Na gruncie polskim myślałam, że nikt nie pobije jaj robionych przez Mirosława Sekułę

http://www.youtube.com/watch?v=Pso2ocHCz_4

 

Myliłam się…

Po przejrzeniu książki Derwich – nowakowej –zwłaszcza jej chamskiej zżyny o „Jerzym” –artykuł z 1994 roku z konferencji Gamblers Anonymous (oryginał dużo wcześniejszy!!!)

http://www.cghub.org/rlapprevention1.html

 

Tłumaczenie moje – Published on: Oct 6, 2008 @ 0:07 (przypominam, że w internetowych  panelach administracyjnych zapisuje się WSZYSTKO!)

http://hazardzistki.org/?page_id=236

 

w miejsce Relanium czyli zgodnie z zasadami amerykańskiego Gamblers Anonymous

przez kilkanaście minut słuchałam Muzy:

Elektryczne Gitary – Wszystko chuj

http://www.youtube.com/watch?v=ZOkhslPrNPs

 

Iwona – Isia

 

 przeznaczanie nowakowej” „rocznik 2003”

 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat przeczytałam i przejrzałam wiele książek na temat kompulsywnego hazardu. Mądrych i głupich.

Ich autorzy dzielą się na kilka kategorii – dwie główne to:

a) ludzie mądrzy i odpowiedzialni za to, co piszą,

a) oportuniści będący na pasku branży rozrywkowej, bądź zżynający i kompilujący cudzą pracę, nie mający rozeznania w temacie cwaniacy dla których temat uzależnienia od hazardu jest łatwą okazją do żerowania na ludzkim życiu, nadziejach i emocjach.

Oraz do wykazania własnej niewiedzy.

 

1. Do tego ostatniego nurtu należy książeczka a raczej popularno- naukowy bełkot niejakiej Derwich – nowak Aleksandry (kategoria –specjalistka!).

Przyznam, że kiedy robiłam sobie „jaja dla mądrych” –„walcząc” o słowo „schorzenie” w odniesieniu do ciężkiej i potencjalnie śmiertelnej choroby, jaką jest kompulsywny hazard – do głowy mi nie przyszło, że ktoś ( mniejszego „ka” już nie mam na klawiaturze) zastosuje go w swoim „poradniku” a raczej „parodii poradniczka”(uhahah!).

 

Podobnie, jak amerykańskiej Korporacji Gamblers Anonymous ( po polsku Anonimowi Hazardziści) to, że jakaś cwaniara, będzie podawała link do Ich Strony i bez praw autorskich tłumaczyła sobie – błędnie – fragment Literatury czyli Combo Book jako luźny – kwestionariusz pt 20 Pytań. Tłumaczyła – w dodatku –skandalicznie!( w tym przypadku głupi link się nie liczy tylko merytoryka!!!)

 

Niejaka – Derwich -nowak w bezczelny sposób kompiluje tłumaczenia na język polski z mojego byłego forum z lat 2006, 2007 i 2008 ( np. kwestionariusze diagnostyczne itd.itd, itd), bezczelnie zżyna ze stron amerykańskich –czasem umieszczając przypisy bądź linki – głównie nie działające.

Skwapliwie korzysta z podawanych przeze mnie linków ze strony kanadyjskiej itd

Do wiedzy znalezionej w Internecie, kilku książek i artykułów dodaje głupawe komentarze pretendujące do „osnowy naukowej”.

 

Przykład:

„…Jeżeli z jakiegokolwiek powodu jakaś część tego procesu rozwojowego

nie zostanie w wystarczającym stopniu zrealizowana, to osoba, pomimo swoich

rzeczywistych lat, pozostaje przy sposobach reagowania, zachowania i myślenia

charakterystycznych dla danej fazy rozwojowej. Można rzec – zostaje w dziecinnym

lub nastolatkowym pokoju. Osoby, które zachorowały na patologiczny hazard – jak

wynika z ich historii życia – często już dość wcześnie miały spore problemy z tym,

aby stawiać czoła rzeczywistości i jej wyzwaniom, czuły niechęć do zmagania się

z prawdziwymi problemami…”

 

Nie chce mi się nawet komentować tych idiotycznych bzdur wprowadzających w błąd opinię publiczną – i nadziwić się nie mogę, że ktokolwiek mógł nowakowej dać jakiekolwiek uprawnienia do czegokolwiek!

Bo to, że dzisiaj nie sztuka wydać książkę – rzecz oczywista.

Sztuką jest ją napisać!

A jeszcze większa sztuką, jest pisać na pewne tematy z pokorą!

(Tak, jak zrobił  to Woronowicz –pisząc pokornie o swoich Nauczycielach z AA –i za to szacun, choć serdecznie go nie lubię niezmiennie ubolewając, że zajął się(uhaha!)  hazardem!)

 

Bzdeta Nowakowej zaś można tylko olać!!! W sensie dosłownym!

Chętnie zobaczyłabym, jak nowakowa powtarza te swoje pierdoły Seniorom, którzy – po dobrze i odpowiedzialnie spędzonym życiu ( w wieku np. 65 lat!!!) zachorowali na kompulsywny hazard – forma: automaty

nowakowa też chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że tego typu głupie historyjki są głównie produkowane i lansowane przez branżę rozrywkową, jako obalenie m.inn. tezy o wprowadzaniu w trans przez automaty!!! itd oraz o zwolnieniu branży z jakiejkolwiek odpowiedzialności za to, co się dzieje.

W tychże ramach, nowakowa rozrywkowe „responsible gambling” przekłada na „wyleczenie” z uzależnienia – i nie pojmuje, że skoro ktoś się wyleczył –oznacza, że nie był chory (paradoks CG) – tylko przegiął w ramach swojego typu – o typologii pisałam w 2007 roku a tutaj w opowiadanku http://hazardzisci.info/?page_id=616

 

2.nowakowa łamie prawa autorskie tłumaczki GA Combo Book czyli bezprawnie zamieszcza tłumaczenie strony 17-tej jako Kwestionariusz itd

Sprytnie udając, że w ogóle! nie ma tłumaczenia na język polski z roku 2006 http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/hazard/20-pytan/

 – zamieszcza nieudolną przeróbkę.

Niejaka Derwich – nowak  już w pytaniu pierwszym prezentuje głupotę i indolencję! I dodaje od siebie – uhaha!!!

Oryginał Pytania 1.Did you ever lose time from work or school due to gambling? http://www.gamblersanonymous.org/20questions.html

nowakowa:1. Czy kiedykolwiek przeznaczyłeś na granie czas, w którym powinieneś być w pracy lub szkole i zajmować się swoimi obowiązkami? (Derwich – nowak)

 

1.Czy kiedykolwiek traciłeś czas przeznaczony na pracę lub szkołę z powodu uprawiania hazardu ? http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/hazard/20-pytan/

 

Otóż cała zabawa polega na tym, że w hazardzie kompulsywnym nie ma czegoś takiego, jak „przeznaczanie nowakowej”. Jest IMPULS I PRZYMUS! I tracenie (ang.lose!!!)

 

Pytanie 18 – te prezentuje nowakowa w czasie teraźniejszym (za moim artykułem http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/moje-artykuly-w-stanach/pytanie-18-z-20-pytan-combo-book/

 

Z tym, że nie odróżnia impulsu od przymusu – wykazując brak znajomości angielskiego i wiedzy bzykologicznej – o przepraszam – psychologicznej!

 

18.Do arguments, disappointments or frustrations create within you an urge to gamble?

http://www.gamblersanonymous.org/20questions.html

 

nowakowa18. Czy kłótnie, rozczarowania lub frustracje życiowe wywołują w Twoim wnętrzu

impuls do hazardu? (Nowakowa)

18.Czy kłótnie, rozczarowania lub frustracje wywołują w tobie przymus (urge!!!) do uprawiania hazardu? http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/hazard/20-pytan/

 

W Pytaniu 19 nawiązuje Nowakowa do świata baśni w którym żyje i ma pragnienia!

1.Did you ever have an urge to celebrate any good fortune by a few hours of gambling?

http://www.gamblersanonymous.org/20questions.html

 

nowakowa 19. Czy kiedykolwiek miałeś pragnienie, aby świętować jakieś szczęśliwe wydarzenia

poprzez uprawianie hazardu przez kilka godzin?(Nowakowa)

19.Czy kiedykolwiek miałeś przymus, aby świętować jakieś szczęśliwe wydarzenia przez kilkugodzinną grę ? http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/hazard/20-pytan/

( to pytanie jest Pytaniem –testem o formę uprawiania hazardu – trudno jest zdrapywać zdrapkę albo wysyłać totolotka przez kilka godzin!no, chyba,że jest się w ciągu)

 

Reszty tej bezczelnej kompilacji pt „Hazard patologiczny…” z arcygłupimi komentarzami dyletantki i karierowiczki nowakowej nie chce mi się omawiać, bo szkoda mi czasu – natomiast chętnie omówię w sądzie, gdyby nowakowa zechciała mnie łaskawie pozwać – głównie jako osobę posiadającą prawa autorskie do wielu, wielu fragmentów jej dziwacznej książeczki(uhaha)!!!, a które bezczelnie stara się ominąć „tłumacząc” bezpośrednio ze stron internetowech – a w przypisach podając jako „netografię”.

 

Iwona – Isia

PS powiem jeszcze tak nowakowej – któregoś dnia –być może –zdradzę tajemnicę napisania przeze mnie arcygłupiego!!! artykuliku – pt  http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/moje-artykuly-w-stanach/pytanie-18-z-20-pytan-combo-book/

podchwyconego przez kwiat polskiej bzykologii sorry psychologii czyli KCTU i niejaką korpałową – jak tam sprawa plagiaciku na UJ – dostarczony oryginał książki dotyczący HAZARDU(?) – nawet nie śledziłam, gdyż wyjechałam na zasłużony odpoczynek… uhaha

 

PPS Derwich – nowak Aleksandrę serdecznie przepraszam za pisanie jej nazwiska przez małe „n” ale nie działa mi Caps Lock przy tej właśnie literce.

I gorąco polecam wizytę w najblizszym prosektorium -żeby popatrzyla na trupa kompulsywnego hazardzisty lub Hazardzistki badż ich bliskich – może wtedy zrozumie, ze sa pewne tematy, gdzie -choćby podstawowa PRZYZWOITOŚĆ obowiązuje!

 

PSP netografia: za stroną Czary Mary.pl

http/ czarymary.pl

A konkretnie:

 http:/sklep…tarot.pl/szuka./Aleksandra+Zwierzy%F1ska.html

Patologiczny hazard – Derwich – Nowak Aleksandra

Na marginesie: Dalej podtrzymuję to, o czym pisałam tutaj : 30 05 2009 –czyli mniej więcej wtedy, kiedy to niejaka ryniakowa z kctu obdarzała mnie najbardziej chamskimi epitetami w krakowskim NFZ usiłując zdyskredytować moja wiedzę !!! I dodam – w tzw branży wesolutko hazardującej, nie trzeba być wielkim orłem, żeby wiedzieć ” kto jest kto” czyli, kto stoi za jakimś „naukowcem”.

nowakowa jest ewidentnie ze „stajni” ryniakowej.

Zaś:

„…Z niejaką Szawdyn chetnie podyskutuję na temat stopnia zaawansowania w problemy hazardu i psychospołecznego funkcjonowania u starszych osób (powyżej 60 roku życia).Chodzi mi o powiązania z problemami geriatrycznymi(GDS), oczywiście po wypełnieniu przez nich ASI, BSI, UCLA –chodzi mi o skalę samotności(UCLA-LS) i SPS…”

http://hazardzisci.info/?p=599#respond