Maków Podhalański „Przebudzenie” -ożesz kurwa!

Jakby się Makowowi nudziło – tak, jak czasami nudziło się mnie –polecam, takie „cuś”

a) http://hazardzisci.info/?page_id=724

                                      

b)http://hazardzisci.info/?cat=42

 

Primo: Jeśli chodzi o sprowadzanie problemu z uzależnieniem od komp.hazardu(„…Kiedy zacząć się niepokoić?…) do spraw li tylko finansowych, to niech Maków podczyta sobie książkę Kena Estes i Michaela Brubaker (najstarszy stażem terapeuta amerykański od komp.hazardu !!!) „Deadly Odds”z 1994. Głównym bohaterem fabularnej części książki jest niejaki Alex –multimilioner, który jest chory jak cholera, mimo, że sprawy finansowe latają mu koło dupy –ok.?

1.”…Patologiczny hazard – hazard przymusowy znalazł się w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-10); można go określić jako powtarzające się działania bez jasnej, racjonalnej motywacji, które nie mogą być kontrolowane i zazwyczaj szkodzą zarówno interesom pacjenta jak i innych ludzi. Pacjent opisuje je jako zachowania związane z przymusem do działania…”

No nie wiem – bo mnie dosyć racjonalną motywacją wydaje się być zdobycie kasy – uhaha

 

a) w 2007 i 2008 roku walczyłam z polską terapeutyczną głupotą skondensowaną w postaci krakowskiego KCTU, ja używałam określenia „przymus” (czyli przymusowe, pod wpływem przymusu itd. bo tak mi wynikało z tłumaczenia Literatury Amerykańskiego GA (AH).

Zarzucano mi wówczas, że ang. słowo „urge” to jest popęd – i takim określeniem posługuje się polski kwiat psychologiczno – terapeutyczny.

Maków posługuje się terminologią GA(AH).

 

b) dlaczego hazard kompulsywny kierowany przez impulsy i przymusy oraz wynikające z tego przeróżne patologie( moja definicja z książki –strona 212) http://books.google.pl/books?id=PcMQdJmgPR8C&pg=PA143&hl=pl&source=gbs_selected_pages&cad=3#v=onepage&q&f=false

znalazł się po raz pierwszy w DSM jak i w europejskim odpowiedniku czyli ICD –tego nikt nigdy się nie dowie, gdyż mega – gigant alkoholiko – hazardzista dr Custar zabrał tą tajemnicę do grobu a reszta- która zna prawdę – nie powie ( w tym ja). Gdybyś zaś -nie miał już dostępu do darmowego podglądu książki – to sobie ją kup!!!

http://www.wheatmarkbooks.com/merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=BS&Product_Code=9781604944860

 

Polecam niemniej znakomity artykułFebruary 11, 2010

http://www.psychiatrictimes.com/print/article/10168/1522341

albo, gdyby link się nie otworzył:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:SPezR24r0pUJ:www.psychiatrictimes.com/print/article/10168/1522341%3Fprintable%3Dtrue+DSM+V+ICD+11+gambling&cd=14&hl=en&ct=clnk

jeden z wielu w których mądrzy lekarze ostrzegają przed namnożeniem się definicyjnego czubstwa pod naporem przemysłu farmaceutycznego – w najnowszym DSM V.

(I przypomnienie – w GA(AH) nie żre się antydepresantów – a śmierć Whitney Huston jest odpowiedzią dlaczego)

Ja na ten temat pisałam 11-03-2011, 04:13 AM

http://www.gamtalk.org/forums/showthread.php?113-Phases-of-Compulsive-Gambling/page5

Lub gdyby link się nie otwierał –klikaj tutaj

http://hazardzisci.info/?page_id=697

itd.

 

c) jeżeli chodzi o bezprawne posługiwanie się 20 Pytaniami z zastrzeżonej prawami autorskimi Combo Book (czyli łamanie praw autorskich tłumacza!!!), to jest to dopowiedź na pytanie dlaczego Polacy nie dostają m.innymi bezwizowego wjazdu do Stanów i dlaczego SOPA to sprawa genialna.

Bo kradzieże intelektualne to norma w Polsce – jak za dawnych, komunistycznych lat – Ptysiu!

Pytania Makowa są dla niepoznaki podpisane złym linkiem i źle zerżnięte z Internetu –

Tutaj jest prawidłowo –pisałam o tym w artykule w Stanach

a) 20 PYTAŃ

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/hazard/20-pytan/

b) Pytanie 18

http://hazardzistki.org/?page_id=243

c) http://hazardzisci.info/?page_id=676

 

2. Jeżeli chodzi o dziewięć kryteriów to diagnostyk jest wiele – problem, że polskim zżynaczom nie chce się podpisywać, co jest zerżnięte z czego.( a jedna krakowska „terapeutka” –lat 28 – to mi powiedziała, że ona to sobie sama ”ułożyła diagnostykę” –przejaja!)

Jeszcze raz powtarzam, ja te kryteria wyśmiałam w poście „do Gorskiego”, ze względu min na czas teraźniejszy pytań, co stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowiejących itd.

29-08-2009, 04:36 AM

http://www.gamtalk.org/forums/showthread.php?113-Phases-of-Compulsive-Gambling/page4

Lub gdyby link się nie otwierał

http://hazardzisci.info/?page_id=695

 

itd

 

3. Jeżeli chodzi o “Opisywane są cztery fazy rozwoju uzależnienia od hazardu” – to pytam, kto je opisuje??? Co????????????????????????????

Tutaj o tym pisałam:

„…Przypominam, że Woronowicz dorobek doktora Lesieur (i dalsze rozwinięcie przez Ś.P. Dona Hulen) dalej bezczelnie podpisuje jako swój!…”

http://hazardzisci.info/?page_id=665

I dodaję: przy takiej, jak dzisiaj mnogości form uprawiania hazardu fazy są różne dla różnych osób czyli typów hazardzistów!

I powtarzam – post z dnia 11.03.2011

http://hazardzisci.info/?cat=9

„… Bzdurom powtarzanym przez “terapeutów” za Woronowiczem – powiem tak:

“…However, for escape problem gamblers who gamble at games of luck, no winning phase exists. It is more like an Introductory Phase. On occasion there are winning episodes, but not phases. They may or may not have a big monetary win. For them, “winning” may have to do more with the empowerment that comes from entering a world which is free from outside controlling factors which provides a narcotic-like relief or escape from their worries. They are into phase two, the chasing stage, almost immediately and reach the third phase of desperation and fourth phase, hopelessness…”

http://www.calproblemgambling.org/problemgambling_types.html

 

 4. Jeśli chodzi o zdanie ze strony Makowa, jak i innych równie dziwacznych stron „Można się wyleczyć”, to przypominam o odpowiedzialności prawnej czyli o tym, że każda osoba nie doleczona w Makowie i gdzie indziej ma prawo wziąć terapeutę do sądu!

A na świadka może wziąć mnie, gdyż ja w każdym sądzie  udowodnię na czym wywalił się dany terapeuta!

Przypominam, że w normalnych krajach terapeuci są ubezpieczeni na wypadek takich sytuacji!!!

 

5. jeśli chodzi o zdanko:

„uczestnictwo w grupach samopomocowych (AH – Anonimowi Hazardziści)”

to powiem tak – amerykańskie Gamblers Anonymous to organizacja – nie dla wszystkich –z WŁASNYM PROGRAMEM !!!

http://hazardzisci.info/?page_id=625

Stronka z Makowa Podhalańskiego jest pojebaństwem z poplataniem – podobnie jak chamem jest firmujący ją „terapeuta”( a dlaczego to wiem ja i on – jemu zaś polecałabym zapoznanie się z zasadami savoir – vivre czyli dobrych manier i może jakąś terapię w temacie niestosowności przekrzykiwania interlokutorki –uhahaha)

Gorąco przestrzegam przed tą placóweczką

http://www.centrumterapiiuzaleznien.com/patologiczny-hazard-jest-choroba

dodając:

 

Stany Zjednoczone to POTĘGA – kontrast w kontaktach z Ludźmi stamtąd w zderzeniu z polską rzeczywistością – jest powalający!

Na kolana – przed mądrością Ameryki.

SOPA – zdecydowanie TAK !

 

Iwona – Isia