HAZARD,SPORT, MAFIA,KORUPCJA I TARCZA-uhaha-antykorupcyjna

This article was originally published in the summer of 2012 and has been updated.

Wednesday, June 05, 2013

„…I’ve been covering the gaming industry for five years. I’ve written hundreds of stories about big bets, miraculous winning streaks and crazy long shots. Sadly, this was my first about compulsive gambling…”

David Payne Purdum

http://www.expertclick.com/NRWire/Releasedetails.aspx?id=44622

http://hazardzisci.info/?page_id=728

Tekst – z pozoru chaotyczny i fragmentaryczny -przede wszystkim dla Pana Premiera Donalda Tuska

oraz dla służb specjalnych typu: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego jak i dla pracowników cyrków do czytania w trakcie antraktów w tresurze np. goryli.

Ireneuszowi Rasiowi – zwanemu dalej – Perłą Polskiego Intelektu! -w odpowiedzi na jego idiotyczną!!! i bezczelną! argumentację

„…W skrócie mówiąc chodzi o Lotto – powiedział PAP szef komisji Ireneusz Raś (PO). Jak tłumaczył, kiedy zmiana wejdzie w życie, grać będzie można nie tylko – jak teraz – w tradycyjnych kolekturach, ale też w sieci, z czego – jak ocenił – skorzystają m.in. młodzi ludzie, unikając kolejek w kolekturach, które ustawiają się podczas kumulacji…”.

W celu pełnego dogodzenia młodym ludziom proponuję wysyłanie im kurew, żeby sobie mogli też i podupczyć w zaciszu domowym w miejsce męczących spacerów do burdeli!

WSTĘPIK

http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Gra-w-Lotto-przez-internet-projekt-ustawy-trafil-do-Sejmu,wid,15735724,wiadomosc.html?ticaid=110c5b

Do zrozumienia mojego artykuliku potrzebne będzie obejrzenie pojawiającego się czasem na kanałach sportowych Cyfry+(nc+) filmiku „Sport, mafia, korupcja” o wyścigach konnych.

Dobrze jest też czytnąć sobie http://hazardzisci.info/?page_id=675

W Polsce obstawianie na wyścigach konnych to nie jest uprawianiem hazardu –myślę, iż w robieniu takiego wała z obywateli nigdzie jeszcze aż tak daleko się nie posunięto.

Przypominam: właścicielem toru na Służewcu od 2008 roku jest Lotto (Totalizator Sportowy) czyli Państwo Polskie. A mój ulubieniec Ireneusz Sekuła hulał sobie (dalej?) po w/w Ministerstwie Finansów –uhahaha.

Jeżeli zaś chodzi o moje umiejętności profetyczne to polecam mój tekst z października 2008 roku w którym to, w związku z pełnym wejściem Estończyków do Polski gratulowałam niejakiemu Jaro rozwoju kieleckiej parodii AH

http://hazardzisci.info/?s=Kielce+g%C3%B3r%C4%85

W 2011 już bito tam na alarm tak:

Tysiące anonimowych hazardzistów w Kielcach. Na leczenie zgłasza się coraz więcej

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110731/POWIAT0114/871852455

Margines – wyjaśnienie:

Przypominam, iż 12 czerwca 2006 roku po raz pierwszy w telewizji (w TVN Style) mówiłam o uzależnieniu od hazardu, pod koniec tego samego roku 2006 pojawiłam się z Bogdanem z AA w Radio Kraków z prośba o zorganizowanie audycji na temat tegoż uzależnienia.

W polskiej parodii AH miałam ksywkę IDEOWA(ulala) znaczy się Pierdolnięta, gdyż domagałam się Programu, bo było dla mnie jasne, iż Wspólnota musi mieć jakiś Program – nawet peryferyjna –polska.

Potem ta ksywka został rozszerzona na moją darmową, charytatywna pracę tłumaczeniową –Ideowiec –dawniej Społecznik –czyli Jeleń.

Odkąd zaś sobie obejrzałam w 2007 roku –(znalezione na śmietniku) taśmy z wykładami z Hazelden z Minessoty –czyli materiały szkoleniowe tylko do użytku wewnętrznego wydawane przez Hazelden Europe –czyli materiały szkolące terapeutów, jak pracować za pieniądze na darmowych Programach Wspólnot typu AA, AN –środowisko polskich terapeutów ksywkę „Ideowa” zamieniło wprost na „wariatka, niezrównoważona umysłowo” itd. –zaś całą gamę inwektyw powtórzono mi w 2008 i 2009 (tuż przed „aferą hazardową” –uhaha ) w krakowskim NFZ (jeszcze raz dzięki) w trakcie mojej pisemnej walki z krakowskim KCTU (bezpośrednio – zaś pośrednio z całą bandą polskich niedouczonych terapeutów). Ówczesna derektorka niejaka Ryniak Jolanta z Brzeska w swoich pisemkach -do wglądu – argumentowała tak: „nasi terapeuci nie czytują strony internetowej hazardzisci info” po czym dawała wyrwane z kontekstu cytaty z mojej strony – rzygać się chce na tą polską porąbaną rzeczywistość i obłudę!

Memo – uwaga agenci – KCTU z tzw frakcji Brzeskiej – jedna z ulubionych placóweczek dyrektora Piotra Jabłońskiego od narkotyków – przyznam, że z rozrzewnieniem oglądam na National Geografic serię z ubiegłego 2012 roku o przemycie z Columbii kokainy na łodziach podwodnych lekko zanurzonych, bo przypomina mi się jak w 198… zajebano w Singapurze plany łodzi zanurzonych całkiem, całkiem – uhaha

Służbom powiem wstępnie tak:

1. http://www.getgovernmentoutofgambling.org/2012/03/21/meet-canadas-worst-gambling-addict/

pisałam o tym tutaj http://hazardzisci.info/?p=694

2. http://stoppredatorygambling.org/

a konkretnie:

http://stoppredatorygambling.org/facts-research/predatory-gambling-lies/

CDN

PS

Woronowiczowi – lekarzowi działającemu na szkodę pacjentów i lobbyście Lotto powiem tak:

Jak już cytujesz koleś w gadzinówce „Rzeczpospolita” w grudniu 2012 roku moją wypowiedź z marca 2011 roku, to doczytaj sobie kolo moją wcześniejsza argumentację!

a nie przerabiaj swoim zwyczajem „na chama” na korzyść Lotto do wdrażania idiotycznych „badań”!!!

Ja tutaj wiele razy pisałam o UPRAWIANIU HAZARDU w formie gier liczbowych!!!

„…O tym, że ja nie rozumiem grających w Totka, na wyścigach itd. czyli o tych, którzy muszą czekać na wynik – też pisałam…”

http://hazardzisci.info/?page_id=662

„Jeśli o totku, to o róźnicach między obstawieniem na „chybił trafił” a tym w którym obstawiający sam typuje numery, czyli wydaje mu się, że ma wpływ. No i poczucie mocy. No i coś tam jeszcze pogadam…”(15.06.2008) http://hazardzisci.info/?p=289

MEMO:

For Gambling Industry –Przemysłowi Hazardowemu przypominam, iż nie ważyłabym się napisać jednego słowa krytycznego pod Jego adresem. O nie!

Ja to sobie piszę –tylko o jakiejś peryferyjnej acz lukratywnej polskiej Branży Rozrywkowej.

CDN nastąpi:

PS Posłuchawszy nasamprzód, jak chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie, zjem teraz jajecznicę ze szczypiorkiem.

Iwona G. jak Goździkowa (nieustająco)

PS napisał kiedyś jeden Gostek tak: „są sprawy o których nie śniło się filozofom”.

Zaprawdę miał rację. Ja bym te wszystkie służby specjalne wysłała na urlopy, żeby chłopaki i dziewczyny odpoczęli, bo i tak nie rozkminią sprawy Lotto -tarczę radzę przyszyć na rękawy uczniaków, żeby mogli się wzajemnie rozróżniać -kto gra w bingo, kto w multi, kto w inne „gry liczbowe”.

I mogli się stowarzyszać, tak jak to robią palacze w kasynowych palarniach, które stały się miejscem nie tylko wzajemnej wymiany myśli na temat tych „kurew” automatów itd ale i kolebką różnych grup przestępczych -uhahaha…

PPS Jeśli chodzi o Madame Janine D.(czytaj Żanin De) to można by ją wybronić czwartym DSM em, gdyby nie to, że The Criterion of “Illegal Acts”
„…According to DSM-IV, to be diagnosed with pathological gambling, a person needs to have five or more out of 10 possible symptoms, such as a preoccupation with gambling; “chasing” one’s losses; lying to loved ones about gambling; and committing “illegal acts, such as forgery, fraud, theft or embezzlement to finance gambling.” The DSM-V Work Group has proposed eliminating the “illegal acts” criterion because it does not appear to be a decisive symptom for most people with gambling problems…”
(American Psychiatric Association, 2010).

więc dyby nie to, że z V DSM zniknęło kryterium numer 8 za sprawą polskiego lekarza, któremu Mr Mirosław De może serdecznie podziękować.W IV DSM kompusywny hazard był wyleczalny. Na mój zarzut, że skoro tak, to należy skarżyć terapeutów i lekarzy, w momencie nawrotu, bo nieskuteczny był lekarz -w miejsce zwalania winy na pacjenta – w V DSM kompulsywny hazard jest chroniczny a kompulsywni – wbrew definicji Custera nie popełniają przestępstw!!!

„…before   you needed to get 5 out of 10  now its 4 out of 9  they made a big mistake i think
in the end…”
Well….Zwykle draństwo obraca się przeciwko tym, co je czynią…
2 may 2012
„this one is gone from new DSM V !!!!!!!!!!!!!!
8. (IV)  has committed illegal acts such as forgery, fraud theft, or embezzlement to finance gambling
http://www.dsm5.org/ProposedRevisions/Pages/proposedrevision.aspx?rid=210

A.    Persistent and recurrent maladaptive gambling behavior as indicated by five (or more) of the following:
1.(V DSM)) is preoccupied with gambling (e.g., preoccupied with reliving past gambling experiences, handicapping or planning the next venture, or thinking of ways to get money with which to gamble
1.(IV DSM) is preoccupied with gambling (e.g., preoccupied with reliving past gambling experiences, handicapping or planning the next venture, or thinking of ways to get money with which to gamble)
2. .(V) needs to gamble with increasing amounts of money in order to achieve the desired excitement
2. (IV) needs to gamble with increasing amounts of money in order to achieve the desired excitement
3. .(V) has repeated unsuccessful efforts to control, cut back, or stop gambling
3. (IV) has repeated unsuccessful efforts to control, cut back, or stop gambling
4. .(V) is restless or irritable when attempting to cut down or stop gambling
4. (IV) is restless or irritable when attempting to cut down or stop gambling
5. .(V) gambles as a way of escaping from problems or of relieving a dysphoric mood (e.g., feelings of helplessness, guilt, anxiety, depression)
5. (IV)  gambles as a way of escaping from problems or of relieving a dysphoric mood (e.g., feelings of helplessness, guilt, anxiety, depression)
6. .(V) after losing money gambling, often returns another day to get even (“chasing” one’s losses)
6. (IV) after losing money gambling, often returns another day to get even (“chasing” one’s losses)
7. .(V) lies to family members, therapist, or others to conceal the extent of involvement with gambling
7. (IV)  lies to family members, therapist, or others to conceal the extent of involvement with gambling
8. .(V) has jeopardized or lost a significant relationship, job, or educational or career opportunity because of gambling
8. (IV)  has committed illegal acts such as forgery, fraud theft, or embezzlement to finance gambling
9. .(V) relies on other to provide money to relieve a desperate financial situation caused by gambling
9. (IV) has jeopardized or lost a significant relationship, job, or educational or career opportunity because of gambling
10. (IV) relies on other to provide money to relieve a desperate financial situation caused by gambling
B. .(V) The gambling behavior is not better accounted for by a Manic Episode.
B. (IV) The gambling behavior is not better accounted for by a Manic Episode.