Hazard – uzależnienie a hazardująca polietiologia i nowości w Amerykańskim GA(AH)

Z mitingów pamiętam i takie coś: 

Z dedykacją dla Pięknego Dario, Krzyśka “Tysiaka”, Darka z Warszawy, Rudego, co poszedł w Siną Dal, i całej Reszcie…        

Zima  2007/2008

Na mitingi chodził taki mały gostek – przyjeżdżał z takiej małej, podkrakowskiej wioseczki.

Klasyczny Krzyżak: alkohol – hazard. Czyli wyjątkowo wredny charakterologicznie.

No i któregoś dnia przyszedł nawalony, jak stodoła. Ja się nie zorientowałam w tym jego nawaleniu. Miting trwa a ten mały chuj, co chwilę, agresywnie wtrąca się i przerywa. Wiec ja podchodząc do buca wielce  POLIETIOLOGICZNIE – grzecznie zwracam mu uwagę, żeby nie przeszkadzał.

Aż w  końcu, po kolejnej wymianie zdań, siedzący naprzeciwko mnie -poirytowany chuj wstał i rzucił we mnie ciężkim, paździerzowym, o metalowych nogach  – stołem!.

Wówczas ja, jako Kobieta Fertyczna – pierdolnęłam go tak, że wylądował na ścianie. Nomen omen tej z Krzyżem, co to o nim pisałam – i to chyba uratowało życie temu małemu, pijanemu piździelcowi –uhaha.

( z lekkim przymrużeniem oka – tutaj pisałam o tym Krzyżu: http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/about/do-mnie-przeniesc/  )

Co robiła w tym czasie reszta polskich AHowskich dżentelmenów? Otóż siedziała, jak zamurowana. Gostek został przeze mnie wyrzucony z mitingów.

Co zrobiłam dodatkowo? Natychmiast po powrocie do domu napisałam maila do mojej Opiekunki z Amerykańskiego GA(AH)z pytaniem, co robić w takiej sytuacji, gdyż wydawało mi się, że postąpiłam zbyt łagodnie w stosunku do tego bydlaka.

„Natychmiast wezwać policję”- przyszła odpowiedź.

A mój mail został przesłany do GAISO, stając się m.inn. kolejną moją podwaliną pod broszurkę „GA Abuse & Harassment Pamphlethttp://www.gamblersanonymous.org/ga/node/1256

2. No cóż, wycierpieć czasem musi ktoś, żeby coś dobrego się narodziło,

czyli,

jak to się robi w Amerykańskich GA(AH) w którym nad zmianą – choćby – przecinka głosuje ponad 100 wybranych osób rok po roku.

Zaś ja, na polskim gruncie zrobiłam sobie jaja, pisząc kilka lat temu o Strażniku Literatury, co natychmiast zostało podchwycone przez polską parodię AH a na Strażaka – sorry Strażniczkę wybrała się niejaka Joanna (ta od Luby Szawdyn –uhahaha).Ta sama Joanna czyli asia, która wyklaskała książkę Marilyn Lancelot.

Przyp. Marilyn L.- jest współautorką większości Literatury GA(AH) a „wyklaskanie” odbyło się dnia 21 lipca 2007 na intergrupie polskiej parodii AH! Przejaja! i Amen! (polecam http://www.grippedbygambling.com/ i  Qualifying Experience

(PS Potem posłużyła się tym terminem jeszcze Julia Pitera , która chciała być Strażniczką – już nawet nie pamiętam czego …bez „uhaha” naturalnie, bo strach !)

Sponsorowanie – Opiekowanie się w GA(AH) – krótka Historia tego, co nadchodzi…

1. “Twelve Step Sponsorship –How It Works” Hamilton B. (wcześniej publikacje AA też -np 1976, 1983 itd)

1996  publikacja Hazelden

W książce  pada słynne zdanie, będące podwaliną do zrozumienia GENIALNOŚCI Amerykańskich Wspólnot 12 Krokowych i bezmyślności zżynających z nich, co poniektórych mądrzących się „terapii”.

“…One of our responsibilities is to prepare our sponsees to be accountable  and responsible for their own behaviour. We can’t accomplish that objective if we are telling them what to do. They have a right to their own mistakes and to the lessons they will learn from that…”

As sponsors, we share our experience, strength, and hope with our sponsees rather than tell them what to do…” – a to zdanko nieodmiennie – dedykuję niejakiej derektor Ewie Piskorz, której popierniczyło się wszystko dokumentnie (http://hazardzistki.info/

2.Mądre Kobiety w Amerykańskim GA(AH) – Betty C., Pam K., Marilyn L.

Artykuły z Sierpnia, Września i Października 1999

OPIEKOWANIE SIĘ (SPONSOROWANIE) W AH

http://hazardzistki.org/?cat=25

„…Oczywiście ja musze zachęcać kobiety, którymi się opiekuję do chodzenia na mitingi. W końcu nie nazywa się mitingów bez powodu terapią. Są ludzie, którym wystarczy jeden miting tygodniowo, ale ja uważam, że ktoś nowy w Programie powinien uczęszczać „na tyle mitingów, na ile to jest możliwe”. Tam ona nauczy się bardzo dużo o chorobie, o sobie i o technikach trzymania abstynencji. Te mitingi wypełnią też czas, którego ona ma teraz nadmiar są dodatkową korzyścią…”

2.GA Sponsorship Manual za USD 1.50

3. Should you be friends with your 12 step sponsor?  Kwiecień 2011

Czy powinnaś (powinieneś) się przyjaźnić ze swoim Sponsorem (Opiekunem) z 12 Kroków?(w artykule m.in. omówienie różnic w pojmowaniu roli Opiekuna w poszczególnych wspólnotach itd.)

http://gambling.addictionblog.org/should-you-be-friends-with-your-12-step-sponsor/

 

4. Gamblers Anonymous (GA) sponsors and sponsorship 20 Luty, 2011

http://gambling.addictionblog.org/gamblers-anonymous-ga-sponsors-and-sponsorship/

 

5. Uwaga – nadchodzi:

Gamblers Anonymous – Rada Zaufanych – Boston – Kwiecień 19-20, 2012

Strona 17

 

80. Broszura: Relacja Opiekun – Podopieczny: JAK to działa

Broszura napisana na podstawie obserwacji i doświadczeń  Członków Komitetu Sponsorowania (Opiekowania). Komitet został utworzony w 2008 roku itd., aby wspierać lokalne grupy GA (AH), w wypełnianiu swoich obowiązków w zapewnianiu Nowoprzybyłym

krótkotrwałej (tymczasowej) Opieki  i aby podwyższyć świadomość poszczególnych członków GA(AH) na temat wagi Sponsorowania(Opieki) „jeden na jednego”…

 

“… nowa broszura dostarcza pomocne, krok po kroku, przewodnictwo na temat tego, jak tworzyć i utrzymywać zdrową relację miedzy Opiekunem a Podopiecznym.

Odpowiada również na wiele pytań o praktykowanie opiekowania się w relacji  „jeden na jednego”, włączając w to:  Kiedy powinno się to zaczynać? Co jest w to zaangażowane?  Jak to działa?…”

 

Mnie podoba się strona 12, bo wreszcie są jakieś konkretne wytyczne, co do spraw związanych z przestępstwami kryminalnymi, finansowymi, stanowisko w sprawie dodatkowych terapii no i kwestia samobójstw + tzw „tworów wyobraźni” (ang.ideation).

 

 

 

Oj dzieje sie dzieje

Iwona – Isia

 

polietiologia – traktowanie alkoholizmu jako choroby przewlekle postępującej, śmiertelnej i co istotne – niezawinionej, na której powstanie złożyło się wiele różnych czynników

W Polsce od lat 80 – tych XX wieku nie udało się wprowadzić całości klasycznej wersji amerykańskiego  modelu, którego polietiologia jest li tylko fragmencikiem a polskie ośrodki „terapeutyczne” wykorzystują sobie jedynie niektóre elementy z Minessoty!!!

To jest tak, jakby z samochodu wyjąć skrzynie biegów, hamulec itd. i być pewnym, ze samochód pojedzie!

W Polsce fragmentaryczne zastosowanie Metody z Hazelden nazywa się – Wiśta wio!

Iwona – Isia

 

PS najlepsza polemika na ten temat?

http://hazardzistki.org/?page_id=84

Przypominam: wielce polietiologiczne zwolnienie alkoholików z odpowiedzialności doprowadziło do traktowania ich w Polsce jak święte krowy!!!

 

God Bless America – one more time – thank you very much for saving my life

http://www.youtube.com/watch?v=Us-TVg40ExM

 

PS Uhaha, 10 Lipca 2011 napisałam ja ‘se’ tak:

„…Po sześciu latach pracy z Amerykanami a zwłaszcza z Kanadyjczykami –gdzie CAŁOŚĆ  spraw związanych z hazardem znajduje się w rękach kanadyjskiego Rządu  (czyli branża rozrywkowa, badania „naukowe”, fundusze na zdrowienie, itd.) nauczyłam się kilku spraw…” http://hazardzisci.info/?page_id=682

 

 a tu się okazuje, że znowu miałam rację –uhaha.

Prorok ja czy co? uhaha

Meet Canada’s worst gambling addict http://www.getgovernmentoutofgambling.org/2012/03/21/meet-canadas-worst-gambling-addict/