Hazard i piramidki

Hazard i piramidki

 

1.Odszczekuję niniejszym twierdzenie z 28. 10 .2009

Uhaha – ten pomysł nie udał się NIGDZIE w świecie, bo serwery do uprawiania hazardu internetowego znajdują się np. na Malcie, Antyle Holenderskie, Karaiby i inne raje podatkowe – jeżeli polskie Służby Kontrolne sobie wyobrażają, że  ktoś im pozwoli na kontrole Wyspiarzy – to się grubo mylą – uhahaha…

http://hazardzisci.info/?p=651

 

iż trudno jest walczyć z hazardem internetowym z dalekich wysp

http://www.bbc.co.uk/news/business-14997069

Full Tilt is based in the Channel Island of Alderney http://en.wikipedia.org/wiki/Channel_Islands

2.For Michał Wiśniewski – który cały czas nie może pojąć, że poker na pieniądze to hazard…I pewnej przezabawnej stronce internetowej –uhahaha

„…Gdy rozum śpi – budzą się upiory…” Francisco José Goya y Lucientes (budzą się upiory bądź demony naturalnie….)

 

Niewątpliwie najlepszym przebojem 2011 roku było dobranie się „do dupy” hazardu internetowego. Do pudła poszło dwóch „największych” pokerzystów świata:  Howard Lederer and Chris Ferguson.

 

Krótkie przypomnienie (gdyż zapewne wszyscy wiedzą o co chodzi):

 

1.„…W Stanach Zjednoczonych nie używa się sformułowania „piramida finansowa”. Policjanci i agenci FBI wolą mówić o „schemacie Ponziego”. Kim był właściwie Charles Ponzi i dlaczego to właśnie jego imieniem nazwano to powtarzające się na całym świecie oszustwo?…”

(źródło internetowe:

 http://niwserwis.pl/artykuly/matka-wszystkich-piramid.html

 

2.Full Tilt Ponzi

a)“…As any banker will tell you, deposits are liabilities, but Full Tilt Poker treated deposits as assets, handing them out to its shareholders and counting on two things to keep its business going: the fact that most people lose at poker, and a continued inflow of new funds to help pay the players cashing out…”

http://blogs.reuters.com/felix-salmon/2011/09/20/full-tilt-ponzi/

 

b) jak prześlicznie wykorzystały to kasyna? (ten sam tekst w Reuters) – jeszcze raz GRATULACJE!

“…But now that it seems that even the most respectable poker sites were run by criminals, the chances of that happening are more remote than ever. If you want to play poker for money, go to a casino. Because there’s simply no way of being able to tell whether the site you’re on is a Ponzi…”

http://blogs.reuters.com/felix-salmon/2011/09/20/full-tilt-ponzi/

 

3. a) itd. itd. itd.

     b) oj dzieje się dzieje…

Iwona – Isia