Fundacja „Milion Marzeń” Totalizatora Sportowego i Forex

Część I

Do Premiera Donalda Tuska    Quo Vadis ???

http://hazardzisci.info/?page_id=728

 

1. Kiedy posłanka Błochowiak opodatkowała automaty na 50 zł miesięcznie i ten numer przeszedł –zdumiałam się. Wolno mi.

 

2. To fragment mojego postu z dnia 13 stycznia 2010

 

„…Rady Rozwiązywania Problemów Hazardu

 

O konieczności powstania takich Rad bądź Rady  informowałam i prosiłam Prezydenta RP min we Wrześniu 2009 roku

Fragment mojego pisma do Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przyjęcie potwierdzone emailem w dniu 2009-10-07 11:03:

 

[…]Panie Prezydencie W 1999 roku szacowało się, że osoby uzależnione od hazardu generowały 25%zysków kasyn. Dzisiaj te dane są przerażające. Najpierw uzależniać a potem leczyć – nieskutecznie. Tak, aby osoby uzależnione miały nawroty. Od 2006 roku walczyłam z polskim skandalem monopolizacji rynku leczenia i zarazem niszczenia idei darmowej formy pomocy -amerykanskich GA na terenie Polski sparodiowanych przez byłych esbeków w formie Anonimowych Hazardzistów.[…].

[…]…To co sie dzieje na terenie Polski, jeśli chodzi o “leczenie” uzależnień to skandal na skalę światową. Leczenie bez standardów, bez wiedzy z jednoczesnym lekceważeniem dorobku Amerykanów, którzy byli- powtarzam -byli – wyjątkowo przychylni Polsce. Afera hazardowa ma dużo głębszy wymiar niż to się wydaje! […]  Z szacunkiem Iwona ….”.

 

3.“….It is impossible to discuss gambling, without mentioning organized crime. Wherever gambling occurs, organized crime will try to penetrate.

In order to protect their interests, the syndicates pay off the politicians to keep gambling wide open. Frank Costello, a mob leader, said just that to the McClellan Committee in the 1950s. Bugsy Siegel put it in similar words: “We don’t run for office; we own the politicians.”—Messick and Goldblatt, “The Only Game in Town,” 169.

Most research used by public officials, to encourage voters to legalize gambling,—is provided by the gambling interests…” (“Gambling in America”)

http://www.pathlights.com/topics/Gambling.htm

Eureka – Fundacja  „Milion Marzeń” Totalizatora Sportowego

Przyjrzyjmy się, gdzie i komu niejaki Woronowicz rozdysponowuje kasę Fundacji  „Milion Marzeń” Totalizatora Sportowego.

 

Do rzeczy.

 

Dla Woronowicza – bezustannie!!!

http://hazardzisci.info/?page_id=662

 

 

Omówię  – pierwszy z brzegu –  przezabawny, odkrywczy!!! „wykład” „naukowy” z Ameryki:

 

Druga Konferencja Szkoleniowa nt. „Diagnoza i terapia patologicznego hazardu”, Warszawa, 19-21.10.2011

Ryszard J. Romaniuk  Hazard w Cleveland

 

http://www.milionmarzen.org/pliki/biblioteka/RR_Haz_Clev.pdf

 

1. Ryszard J. Romaniuk  tak oto wprowadza w błąd na dzień dobry!

„…W początkach lat 70-tych członkowie GA skontaktowali się z psychiatrą Robertem Custerem ze szpitala weteranów (VA) w Brecksville. Powiedzieli, że tutejsze VA ma wysoko oceniany program leczniczy uzależnień chemicznych i zaproponowali mu, aby uwzględnił również leczenie uzależnienia od hazardu. Dr. Custer uznał to za ciekawy pomysł i tak właśnie rozpoczęło się leczenie uzależnienia od hazardu. To właśnie dzięki jego staraniom Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatrów w 1980 roku uznało uzależnienie od hazardu jako jednostkę chorobową…”

 

Pisałam o tym tutaj:

a)„…Jak pomyślę, ile osób miałoby szansę zdrowienia z komp.hazardu, gdyby pewna grupa nie poszła do doktora Custara, bo nie dawali sobie rady z osobami z dodatkowymi zaburzeniami – uczestnikami mitingów, jak pomyślę, jak tzw terapeuci, pokomplikowali zżynając -prosty, darmowy  Program AA, AH itd „umajając go dodatkowo” w miejsce indywidualnej pracy z osobami mającymi np. ataki paniki i dodatkowe „issues”etc, to pusty śmiech mnie ogarnia…”

(mój post tutaj z 12 07 2009)

b) dlaczego hazard kompulsywny kierowany przez impulsy i przymusy oraz wynikające z tego przeróżne patologie( moja definicja z książki –strona 212) http://books.google.pl/books?id=PcMQdJmgPR8C&pg=PA143&hl=pl&source=gbs_selected_pages&cad=3#v=onepage&q&f=false

znalazł się po raz pierwszy w DSM jak i w europejskim odpowiedniku czyli ICD –tego nikt nigdy się nie dowie, gdyż mega – gigant alkoholiko – hazardzista dr Custar zabrał tą tajemnicę do grobu a reszta- która zna prawdę – nie powie ( w tym ja).

http://hazardzisci.info/?page_id=690

 

Gwoli leciutkiego wyjaśnienia – zmarły w wieku 63 lat dr. Custar – mega alkoholiko – hazardzista (wyścigi konne!) usiłował sobie sam pomóc – a przy okazji (…) .

http://www.nytimes.com/1990/09/09/obituaries/robert-l-custer-63-psychiatrist-who-led-treatment-of-gamblers.html

 

(…Członkowie GA rozmawiali z Custerem – też członkiem GA, jak rozwiązać problem z różnymi czubami i pomyleńcami, którzy przychodzili na mitingi (pisałam o tym w 2007 roku!).

Wzorcem na trzepanie kasy na Programie GA – było Hazelden – trzepiące kasę –początkowo na alkoholikach księżach…itd., itd. (…).

 

2. Ryszard J. Romaniuk  „…Po Robercie Custerze program w Brecksville VA prowadzony był przez Lori Rugle…”

Artykuły Lori Rugle – w języku polskim – dostępne były na założonym przeze mnie Portalu

 już w roku 2006 i mam nadzieje, że już wtedy każdy polski terapeuta wiedział kto zacz!

Dr Lori Rugle – specjalistka w leczeniu i studiach nad kompulsywnym hazardem w Trimeridian, Indianapolis, Indiana.

http://hazardzistki.org/?page_id=103

http://hazardzistki.org/?page_id=111

http://hazardzistki.org/?page_id=98

itd

Nota bene  – artykuł Lori Rugle („Recognizing a miracle” -strona 139 – w książce http://www.wheatmark.com/index.php?/authors/entry/cbs-60-minutes-features-marilyn-lancelot/

bez mała sąsiaduje z moim „A Tribute from Poland” str 212.

 

3. Ryszard J. Romaniuk  „…Przewidując wzrost problemów z hazardem, ADAMHS zorganizował cykl wykładów na temat lecznictwa problemów z hazardem a Heather Chapman z VA jest jedną ze współautorek programu szkoleniowego…”

 

Pisałam o tym przedziwnym, światowym zjawisku wiele razy m.in. tak oto:

Kasę można robić zarówno na uzależnianiu jak i na „zdrowieniu”. I biznes się kręci!…”

Hazard -uzależnienie i burdel – polski mix

http://hazardzisci.info/?page_id=682

4. Ryszard J. Romaniuk  „…Można wyliczyć dziesięć czynników charakteryzujących uzależnienie od hazardu…”

 

Na ten temat pisałam wiele, wiele razy.

To, o czym prawi R.J.Romaniuk jest klasyfikacją z przestarzałegoIV DSM, opartego gównie na weteranach z Wietnamu

11-03-2011, 05:13 AM

http://hazardzisci.info/?page_id=714

 

 

5. Ryszard J. Romaniuk  „…Istnieją grupy hazardzistów o wspólnych charakterystykach i właśnie ze względu na pewne grupy podobieństw rozróżnia się wśród nich tzw. hazardzistów ucieczki albo hazardzistów akcji…”.

 

Rok 2006 – polecam

Hazardziści typu ucieczka kontra hazardziści typu akcja – nieistniejąca kwestia

http://hazardzistki.org/?cat=13

http://hazardzistki.org/?page_id=110

 

Dodam termin Hazardziści Ucieczki został stworzony przez dr Lesieur w 1992 roku a link do strony najlepiej opisującej te dwa typy dawałam w 2007 roku http://www.azccg.org/a_types/types.htm

(Note: The Term “ESCAPE GAMBLER” was coined by Henry Lesieur Ph.D, PsyD.)

 

W 2008 roku napisałam maila na ten temat do Mega Speca od typologii hazardzistów.

Odpisał mi tak – „…wszyscy są <ucieczka>”…”

I ja się w pełni z nim zgadzam.

 

Dodam, ze tych typologii jest wiele (dr Custar wyróżniał 6 typów) i nie pojmuję dlaczego Ryszard J. Romaniuk zaproszony przez Woronowicza, akurat pogaworzył sobie zaledwie o tych dwóch!

 

Że nie wspomne o typologii z 2010 roku!!!

Subtyping Study of a Pathological Gamblers Sample

http://publications.cpa-apc.org/media.php?mid=1009

 

 

6. Ryszard J. Romaniuk „…W 2002 roku, Blaszczynski …Wykorzystał na przykład badania wskazujące, że łatwość dostępu i akceptacja społeczna hazardu wpływają na zwiększenie występowania problemów i patologii w uprawianiu hazardu…”

 

Blaszczyński uwielbiany przez branżę rozrywkową jest z Australii. Ja też. I dlatego wiem czemu on tak pisze – uhahaha. To są badania typu – naukowcy kopią psa i zastanawiają się – dlaczego on tego nie lubi – skandal!

 

7. Ryszard J. Romaniuk, „…System wierzeń hazardzisty może być imponujący: „wiem jak wygrać”, „teraz jest moja kolej na wygraną”. Osoba uzależniona od hazardu ma poczucie, że jest w stanie przewidzieć przyszłość, że ma kontrolę nad grą a może nawet więcej niż nad samą grą…”

 

To są sprawy oczywiste – o zabobonach, zaklinaniach, amuletach itd. napisałam wiele, wiele opowiadanek.

Dobry jest też artykuł:

http://jgi.camh.net/doi/full/10.4309/jgi.2011.26.11?prevSearch=&searchHistoryKey=

Na marginesie: pomna – na idiotyzmy w sposobie przedstawiania się warszawiaków na polskich mitingach AH (celował „pan”andrzej aha) – wyśmiałam kretynizm – „jestem graczem i hazardzistą” w

HAZARD-MIX-UZALEŻNIENIA i H.A.L.T.

http://hazardzisci.info/?page_id=658

 

„…osoba może również w ramach podbijania sobie własnej wartości twierdzić, że jest “graczem” czyli po prostu osobą zabobonną (np zobaczyła tramwaj numer 0 i obstawiała cały wieczór zero albo zobaczyła przebiegającego czarnego kota i biła na automacie z uporem maniaka “czarne” mimo, ze “szło” czerwone do przebitki)…”

 

nawiązując do wyjaśnienia z 2008/10/21

http://hazardzistki.org/?page_id=242

 

 

 

 

 

 8. Ryszard J. Romaniuk ”…Osoba uzależniona chemicznie ma ograniczenie: może przedawkować. W hazardzie nie ma ograniczeń. Może właśnie dlatego, ze wszystkich znanych uzależnień, liczba prób samobójczych jest największa wśród hazardzistów: ponad 30% osób uzależnionych od hazardu miało próby samobójcze…”

 

To jest rzecz wiadoma i oczywista – alkoholik może wypić czytaj wlać w siebie ograniczoną ilość alkoholu, bo się porzyga ewentualnie zesra i pójdzie spać. Itd.

Na ten temat tutaj, bo te rewelacje są stąd zerżnięte:

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/zdrowienie-w-ah/

 

9. Ryszard J. Romaniuk „…plan zapobiegania nawrotom…”.

Tutaj na ten temat – przypominam – jest powrót i nawrót!!!

http://hazardzistki.org/?page_id=236

 

oraz: http://hazardzistki.org/?page_id=2

 

 

10. Ryszard J. Romaniuk „…Terapeuta musi znać specyficzny język hazardzistów aby we właściwym momencie „usłyszeć” nadchodzące zagrożenie…” (Anita Pindur)

 

Kiedy pod każdym z moich opowiadanek umieszczałam wesolutki „Słowniczek” – od 2006 roku – miałam lekkie przeczucie, że kiedyś zawalczę o to, żeby coś takiego gdzieś umieszczono!!!

Dużo, dużo młodszej ode mnie Anicie Pindur powiem tak – no i umieszczono w Kanadzie!!! – podoba się?

Czekam na słowniczek pijackich odzywek – żeby terapeucie od alkoholików też było łatwiej!

 

Nota bene – polecam też terapeutom naukę gradacji gier.

„…Na dwóch końcach zielonego stołu górowały wysokie krzesła. Siedzieli na nich przedstawiciele zarządu kasyna. Nadzorowali trzech krupierów i wypłaty. Stół znajdował się za aksamitna kotarą, która oddzielała enklawę bakarata od ruletkowego plebsu. Przed wejściem czuwało dwóch wyfraczonych strażników z rewolwerami u pasa, bo w bakarata grało się tu i na żetony, i na żywą gotówkę…”(Jonathan Trench „Kasyno”, str  57 KAW, Łódź 1988)

 

11. Ryszard J. Romaniuk „…Poza oczywistymi podobieństwami między uzależnieniami chemicznymi i uzależnieniem od hazardu istnieją też ciekawe różnice. Pierwszą jest trudność w rozpoznaniu problemu. Nie istnieje obiektywny test, jak badanie krwi czy moczu do określenia „wpadki”…”

 

O powiedzonku Gamblers Anonymous „ nie wyczujesz zapachu kart w moim oddechu” pisałam dawno, dawno temu – no i w książkach GA o tym też jest – uhaha

Powiem R.J Romaniukowi tak:

W 2007 i 2008 roku pisałam maile do różnych mądrych ludzi na świecie o takim ciekawym zjawisku, które zaobserwowałam na krakowskich mitingach Oryginalnych GA.

Pisałam też o tym na forum w Kanadzie, bodajże w 2009 roku.

Chodzi o oczy ludzi w nawrotach – zmiana koloru tęczówki – kolor stalowoszary, zmienione źrenice  itd.

Myślę, że ma to związek ze zmianami chemicznymi w mózgu.

Itd., itp

 

12. Ryszard J. Romaniuk „…Okazuje się, ze w przypadku osób uzależnionych od hazardu założenie redukcji szkód jako podstawa stosowanych programów terapeutycznych oraz pewne ograniczenia w sprawach finansowych mogą dać bardzo dobre wyniki…”

 

Redukcja szkód (Harm Reduction) to Program różnych nieudolnych terapeutów, którzy się cieszą, jak po skończonej terapii, pacjent pójdzie, zagra i mało przegra!!! No i marzenie branży rozrywkowej!

Wykresy na ten temat były ongiś na stronie Rohde Island Hospital ale je wyśmiałam, dodatkowo wytykając Zderzenia (clashes) ich Programu z Programem GA post z  05-03-2011, 08:55 AM

c)Can anybody, except me see, clashes between GA Program and RI Gambling Treatment Program? 

 

http://hazardzisci.info/?page_id=714

itd, itd.

 

Część II

 

Pytanie brzmi – po co komuś –nic nie wnoszący wykład na temat „Hazardu w Cleveland”?

To, że w Ameryce hazard jest częścią dziedzictwa narodowego – wie każdy!

 

Zaś Polska i inne kraje dawnego bloku wschodniego – są raczej dowodem na to, że teoria genetyczna na temat przenoszenia genów gry na automatach u chłopo – robotników jest po prostu głupia i bezsensowna!

 

Część III

Pamiętam, jak w 2007 roku „pan” andrzej aha pokazywał mi przez moment materiały stosowane u Woronowicza na terapii. Miedzy innymiPRZEWODNIK DO MORALNEGO OBRACHUNKU KROKU CZWARTEGO”.

Był on niedostępny na mitingach.

Ale na prywatnej! terapii był dostępny z kółkami, wykresami i formą Pan/ Pani.

Tak się wtedy wpieprzyłam, że wzięłam angielski oryginał i przetłumaczyłam sama

 http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/hazard/przewodnik-do-moralnego-obrachunku-kroku/

 

Część IV

“….It is impossible to discuss gambling, without mentioning organized crime. Wherever gambling occurs, organized crime will try to penetrate.

In order to protect their interests, the syndicates pay off the politicians to keep gambling wide open. Frank Costello, a mob leader, said just that to the McClellan Committee in the 1950s. Bugsy Siegel put it in similar words: “We don’t run for office; we own the politicians.”—Messick and Goldblatt, “The Only Game in Town,” 169.

Most research used by public officials, to encourage voters to legalize gambling,—is provided by the gambling interests…” (“Gambling in America”)

http://www.pathlights.com/topics/Gambling.htm

 

Część V

 

Jest taka amerykańska GA Refleksja z “A Day At a Time” („Jeden Dzień za Jednym Razem” – uwaga – nie mylić z Refleksjami AA „Day by Day” – Dzień po Dniu).

 

August 5 (5 Sierpień)

(…)

Today I will Remeber

Martydom; martyr dumb.

 

Jest ona m.inn. odpowiedzią na pytanie:

Dlaczego Stany Zjednoczone są Potęgą.

 

Jutro 4 Lipca.

31 lat temu – na pamiątkę i dla uczczenia tego Wielkiego Amerykańskiego Święta brałam swój pierwszy ślub (ale czas leci)…

 

Z Preambuły do Deklaracji Niepodległości

„…Uważamy za oczywiste następujące prawdy: że wszyscy ludzie są stworzeni równymi, że Stwórca obdarzył ich określonymi, nienaruszalnymi prawami, a wśród praw tych jest życie, wolność i dążenie do szczęścia – że w celu zabezpieczenia tych praw tworzą się spośród ludzi rządy, których sprawiedliwa władza wywodzi się z przyzwolenia rządzonych – że jeśli kiedykolwiek, jakakolwiek forma rządu zaczyna niszczyć owe dążenia, wówczas naród ma prawo zmienić lub obalić taki rząd i ustanowić nowy rząd, na takich podwalinach zasad i organizując jego władzę w takiej formie, jaka mu się wydaje najpewniejszą dla

osiągnięcia bezpieczeństwa i szczęścia…”

 

Gorąco polecam Woronowiczowi powyższe słowa…

A szczególnie Część IV – angielskojęzyczną – tego mojego artykuliku…

 

Iwona G.

 

PS 

INTRO:

Na pytanie – dlaczego ja czasem komentuję coś z opóźnieniem –odpowiedź jest taka oto:

Nie mam czasu na komentowanie pierdół albo mi się nie chce.

A jak mi się zachce – to czas znajduję i komentuję…

 

For Anita Pindur i R.J.Romaniuk

oraz

Dla terapeutów zajmujących się leczeniem uzależnienia od seksu czyli – dawniej – temperamentem erotomanów

 

Zmarł niedawno w Krakowie pewien hazardzista, który był Honorowym Dawcą Krwi (nikt go oczywiście nie poinformował, jakie to czyni spustoszenia w organizmie).

Nad i pod żyłą z której te wampiry –pielęgniarki ssą krew do probówek miał taką oto dziarę:

 

„Siostro pobierz krew rzetelnie

za to szczelę  ci patelnię”

 

Napis ten, zwłaszcza latem, miał zły wpływ na jakość mego kobiecego hazardowania, ponieważ nie pozwalał skupić się na totalnym popierdalaniu na automacie, albowiem mącił je – bardzo leciutką nutką rozmarzenia…oczywiście momentami i to krótkimi!!!

 

Iwona-Isia

 

Słowniczek:

Patelnia = mineta =czynność seksualna (brrrrrr) za którą polscy katolicy idą do piekła a Francuzi –nie idą

hazardowanie = uprawianie hazardu

popierdalanie na automacie = hazardowanie się na automacie

nutka rozmarzenia = wspomnień czar oraz wizja -co by było, gdyby…ach

dziara = tatuaż 

 PS Intralot – to za kradzież  strony Marilyn i za Greek gambling!!!

MF: Totolotek działa bezprawnie; trwają kontrole (PAP | 28.08.2012 | 07:35)

 „…Większościowym udziałowcem Totolotka jest Intralot, grecki potentat branży hazardowej…”

http://finanse.wp.pl/kat,58434,title,MF-Totolotek-dziala-bezprawnie-trwaja-kontrole,wid,14876903,wiadomosc.html?ticaid=1f11e