Hazard a etyka zawodowa terapeuty i lekarza

9 10 2009

 

Materiał chroniony prawem autorskim

to jest artykuł z 1999 roku napisany przez osobę z amerykańskiego GA(AH) -pytanie brzmi, jak długo polscy „terapeuci” będą się nią posługiwać udając, że to oni”powymyślali?

Jak to możliwe, że terapeutka śmie do mnie powiedzieć, że ona opiera terapię na teorii Custrowskiej (jej kolega czyco?), zapominając, że dr Custar należał do GA(AH) i wszystko, co napisał dotyczy GA(AH)? Jak to możliwe, że ta sama „terapeutka” na swojej stronie papuguje bezsensownie cztery Etapy wchodzenia w hazard zapominając, że Dr Custar posługiwał się wyłącznieTRZEMA Etapami???

Mało tego mówi do mnie, że ona to czytała sobie tylko kilka fragmentów w polskiej książce! To, co sie dzieje w tym kraju dyletantów,biorących się za cudze życie i zarabiających na tym cynicznie pieniądze -jest niewiarygodne!

http://hazardzistki.org/?cat=50

Co ja czuję, jak stawiają się do mnie polscy tzw „terpeuci”, którzy czytają to co pisze od dechy do dechy?Którzy robią sobie „terapie” na materialach kradzionych z moich stron internetowych i jeszcze się do mnie stawiają w swojej bezczelności i tupecie? Czuję pogardę! Co czuję w stosunku do palanta, który znów się uaktywnił i namawia dyletantów do pisania artykułów, co czuję w stosunku do „psychologa”Sędkiewicza, który nawet nie jest w Polskim Towarzystwie Psychologicznym? I zżyna mój artykuł i na jego podstawie okrada ludzi z pieniędzy wprowadzając ich w błąd swoimi idiotycznymi „terapiami”-przeczytajcie poniżej…Czy ten cały polski przekręt jest nagrany? ?a jak myślicie?

http://hazardzisci.info/?page_id=650

http://hazardzistki.info/ 

Na tej stronie internetowej, która istnieje od 1 Maja 2006 roku są dziesiątki moich opowiadań, wspomnień ale przede wszystkim świadectwo, jak na oślep -początkowo -szłam sama przez zdrowienie, wbrew znęcaniom się nade mną -polskiej parodii AH, wrednych polskich pseudo terapetów,którzy kradli darmowy Program AH, organizowali sobie grupy(kasa!)…

Ale przede wszystkim byłam nie na rękę przemysłowi rozrywkowemu i ich sługusom – bo pokazywałam, że da sie zdrowieć z uzależnienia od hazardu. Czy zastanawiało mnie dlaczego „władcy”polskiej parodii AH na czele z anwazem, andrzejem aha(były esbek -stowarzyszenia),  zbysobem(Szczecin), Jackiem z Radio Józek (Fundacja) i niejaką asią(pacjentka Szawdyn) zamiast skoncentrować się na tłumaczeniach Programu Amerykańskich GA (AH) koncentrują się na bezsensownym drukowaniu adresów nieskutecznych placóweczek „leczących z hazardu”, naganianiu pacjentów PRYWATNYM placóweczkom, rekomendacją „psychologów”, naganianiu placówkom refundowanym przez NFZ ?

Od początku istnienia tej strony internetowej o tym mówiłam…Czy rozmowy tych, którzy to wszystko organizowali były nagrywane? Za ile mógł przemysł rozrywkowy kupować tych, którzy byli zgrani? Ile kosztowało wprowadzenie tego kraju w chaos? ile kosztowało kupienie dziennikarki z Dziennika Polskiego, która promowała „terapie KCTU”jednocześnie opluwając amerykańskie GA(AH) i zniesławiała moją osobę?

Za darmo(?) niejaka dyrektorka WOTUW w Krakowie -Ewa Piskorz, razem z dyr.J Ryniak i Wojewódzką robiły pokazówy organizując „ankiety zadowolenia”pacjentów funkcjonujących na antydepresantach!!!

Ja mam czas…I cierpliwość, której nauczyli mnie Amerykanie…

 

Misio, Rysio, Miro  i Chlebek – Uwaga! Uwaga! Uwaga!

 

NAJWIĘKSZE POLSKIE  KURIOZUM, JAKIE CZYTAŁAM DO TEJ PORY???

„…Klinicyści natomiast koncentrują się na negatywnych następstwach aktywności hazardowej, proponują typologie i opracowują definicje, które mogą być przydatne do bardziej adekwatnej operacjonalizacji tego konstruktu, jakim jest hazard…”

http://www.ict.kul.eu/ictart.html?op=2&aid=3

 Coś niebywałego!!!

 

Portal dla Zdrowiejących Hazardzistek – http://hazardzistki.org/

Tam jest min opracowany przez mnie temat „Powrót i Nawrót” – za darmo i jak ci, jakiś polski pseudo terapeuta za kasę, będzie go wciskał, to go wyśmiej! (klikaj w napisy po prawej stronie – to otworzą ci się kolejne tematy!) Lista Nawrotowa liczy 29 punktów – i ich logika jest jednym z kluczy, w internecie wydrukowałam tylko fragment tej listy – wiadomo

http://hazardzistki.org/?page_id=2

 od 2006 roku tłumaczenia artykułów z Portalu Amerykańskiego dla Zdrowiejących z kompulsywnego hazardu

http://www.femalegamblers.info/

            Strona Oryginalnych AH wKrakowie –(eh, łza się w oku kręci!), tłumaczenia literatury GA(AH) i tekstów z ex australijskiego Forum i artykułów:

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/

Stare Forum – tam nawet były wgrane audycje radiowe

http://hazardzisci.info/?page_id=369

                                     

Przypominam! – Począwszy od dnia 1 Maja 2006 roku: 

Autorka tekstów i tłumaczeń zamieszczonych na tej Stronie internetowej oraz na stronie:

www.hazardzistki.org

www.anonimowihazardzisci.org.pl

nie wyraża zgody na jakąkolwiek ich publikację lub modyfikację w wydawnictwach, publikacjach, prezentacjach, na innych stronach internetowych i w inny sposób ujęty w ustawie o ochronie praw autorskich bez jej pisemnej zgody.
W przypadku bezprawnego ich wykorzystywania (bez względu na to, czy działania związane z wykorzystaniem publikowanych tutaj tekstów i tłumaczeń miały charakter komercyjny, czy też niekomercyjny, ich autorka będzie występowała na drogę prawną w celu wyegzekwowania przysługujących jej praw określonych w Ustawie o Ochronie Praw Autorskich.

Tłumaczenia dokonane przez SBT UJ podlegają dodatkowym obwarowaniom wynikającym z prawa autorskiego.

W 2006 roku NIE BYŁO JEDNEGO RZETELNEGO ARTYKUŁU na temat uzależnienia od hazardu, artykuły były z reguły i są do dzisiaj plagiatami cudzej pracy a parodia AH -miała jedynie tylko błędnie przetłumaczone Kroki i  Tradycje -to był i jest mega skandal! A ten mega kretyn anwaz raczył wszystkich “hazard to choroba śmiertelna”-palant skończony!

Tutaj masz wiedzę i dział NAWRÓT -klikaj w pasek pod Łódką- jak ci go terapeuta będzie wciskał za kasę- to go wyśmiej!

Hazardzistki.org. Hazard. Portal dla zdrowiejących hazardzistek 1

Hazard. Portal dla zdrowiejących z kompulsywnego hazardu!

Czy kiedykolwiek pacjent wygrał z terapeutą w tym porąbanym kraju Pt Polska?

 

Nie, bo taki „terapeuta”- mądremu, inteligentnemu pacjentowi, który widzi przekręty –więc  pacjentowi powystawia opinie ze swojej wielce ‘terapeutycznej’ pozycji a to, ze pacjent ma „zaburzenia osobowości” a to inne pierdoły!!!

Mnie bezczelna Ryniak ‘diagnozowała’ na odległość w swoich bezczelnych pisemkach – nie mając pojęcia o prawidłowym DSM IV !!! o podziale na osoby z problemem hazardu i uzależnionych kompulsywnie -mnie prowadzili najwybitniejsi Spece ze Stanów a Ryniak z Brzeska w swoim tupecie! ważyła się -widząc mnie raz w życiu na oczy, jak przyszłam z dziennikarzami do jej porąbanej placówki! ważyła się diagnozować -skandal!

 

I tak się kręcą polskie „terapie” produkujące jeszcze bardziej chorych ludzi niż byli zanim przyszli na te polskie głupawe terapie! 30 letnie gówniary –„terapeutki”, bez żadnego doświadczenia życiowego eksperymentują na ludziach ucząc ich, jak mają żyć! To jest skandal!

 

Pytam się – gdzie są „Prawa Pacjenta Terapii” , w których pacjent mógłby jasno i klarownie powiedziane, jak skarżyć nieskutecznych, butnych, przemądrzałych czy po prostu głupich terpaeutów!

 Terapeuci postrzegani są przez uzależnionych, jak „bogowie”, bo im się wydaje, że taki terapeuta jest faktycznie „specjalistą”- lada moment wydrukuję tutaj na jakich książkach bezczelne KCTU opierało swoje „terapie” –jest to skandal!!!

 

Czy kiedykolwiek pacjent wygrał z terapeutą w tym porąbanym kraju Pt Polska?

Do czasu!!!!!

Czy mnie satysfakcjonuje, że wywalono z KCTU dyrektorkę Ryniak pod pretekstem i zniknęła Wojewódzka? – nie, bo nie poniosły jeszcze! żadnych konsekwencji tego, co wyprawiały!

Etyka polskiego terapeuty i lekarza

W 2008 roku opublikowałam sześć artykułów w Stanach Zjednoczonych, miedzy innymi na temat zmiany wzorców funkcjonowania mojego czyli kobiety – w procesie zdrowienia z uzależnienia od kompulsywnego( “patologicznego”) hazardu (Październik 2008) pod tytułem:

PYTANIE 18.Czy kłótnie, rozczarowania lub frustracje wywołują w tobie przymus do uprawiania hazardu?

(z Combo Book 20 Pytań Diagnostycznych strony 15 i 16)

Przypominam, że w tym czasie Pytania polskiej parodii AH były błędnie powtórzone za plagiatem Woronowicza, który dla niepoznaki sobie „pozmieniał” – złe czasy, błędne sformułowania itd.

Artykuł

http://hazardzistki.org/?page_id=243

http://www.femalegamblers.info/past-issues/oct2008.htm

Z mojego artykułu:

 

„…Może więc przymus(urge) jest jakimś rodzajem wzorca, który stworzyłam? W stresujących sytuacjach moją odpowiedzią było iść sobie zagrać? I to nie jest sprawa impulsów tylko nauczyłam się tak reagować? Skrywać się w hazard? I to ja wytworzyłam ten przymus(urge)?

Wzorzec ucieczki jako sposób na nagradzanie się w złych sytuacjach życiowych z którymi nie mogłam sobie poradzić? Ale co z dobrymi sytuacjami? Też byłam w kasynie. Każdy powód był dobry, żeby sobie zagrać…

[…]

Zatem czy impuls jest myślą? Nauczyłam się w Programie GA (AH), że nie jestem odpowiedzialna za moje myśli . Jestem odpowiedzialna za to, co z nimi robię. Spędziłam ostatnie dwa lata zadając sobie Pytanie 18. I moja odpowiedź ciągle brzmi NIE. Co to oznacza? To oznacza, że nauczyłam się dawać sobie radę z trudnymi sytuacjami i nie kreować wzorców przymusu (urge) jak nagród za stresujące sytuacje.
 

Tak więc: czy nie uprawianie hazardu to jest teraz sprawa impulsów, przymusu czy moich decyzji? Ten przymus (urge) z Pytania 18 był rodzajem wzorca, który wykreowałam. Ten rodzaj wzorca, jako sposobu ucieczki przed życiem był niewłaściwy. Ucieczki zarówno od złych jak i dobrych sytuacji…”

 

Na terenie Polski moja praca jak i teoria! zostaje w cyniczny sposób bez moje wiedzy i zgody wykorzystana w odniesieniu do uzależnienia od alkoholu przez KCTU i Zakład Psychologii Lekarskiej Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie w przeprowadzaniu  badań w ramach Programu

pt.” Wzorce funkcjonowania osób uzależnionych od alkoholu, ich zmiana oraz rola w procesie zdrowienia”.

 

Kiedy zarzuciłam tej wyjątkowo amoralnej i cynicznej placówce -KCTU, że w ich terminologii nie ma słowa „zdrowienie”- pismo z dnia 09.12.2008 złożonej na ręce Dyrektor Krystyny Kolbek – Myszka z wydziału Spraw Społecznych Urzedu Miasta Krakowa (strona 3)

 

„…Zdumienie budzi cel działalności KCTU – abstynencja zamiast zdrowienia…”

 

w odpowiedzi dostałam od dyr. Ryniak i dyr. Pikorz pismo, iż się nie znam, i że jedynym obowiązującym terminem w terapiach jest sformułowanie „ proces abstynencji”! (pisma styczeń i marzec 2009). końcówka mojego artykułu nawiązywała do idiotycznych tłumaczeń amerykańskich Refleksji parodystów z polskiej podóby AH – czytaj tutaj

http://hazardzisci.info/?cat=41

Na stronie internetowej cwaniaka Jacek Sędkiewicz z Grzybowskiej, przed którym przestrzegam, w Warszawie, jest wręcz bezczelne przekopiowanie mojego artykułu:

„…W leczeniu chodzi przede wszystkim o uświadomienie osobie uzależnionej negatywnego wpływu nałogu na jej życie oraz nauczenie jej nowych, konstruktywnych wzorców postępowania. Długofalowym celem terapii powinno być całkowite zarzucenie przez chorego zachowań hazardowych i zmiana wzorców zachowań”.

(Sędkiewicza zapewniam, iż jego bezczelna strona jest skopiowana i gotowa do procesu o łamanie moich praw autorskich, używanie mojego dorobku bez mojej wiedzy i zgody a wszystkich przestrzegam przed tym wyjątkowo cynicznym i neudolnym pseudo psychologiem!)

Zabawa polega na tym, że stosowanie mojej teorii, bez podania nazwiska autorki czyli mojego, bez przeczytania dalszych moich artykułów na ten temat w których weryfikuję i poddaję pod wątpliwość wiele spraw – mija się z celem!!!

A tych wszystkich głupawych, nieetycznych, bezczelnych polskich terapeutów zapewniam – że ani Stany ani ja nie jesteśmy tacy głupi, żeby wam podsuwać pod nos – za darmo – cokolwiek!!!

Wiadomość dla osób uzależnionych od hazardu:

 

  1. Pamiętaj – terapia jest po to, żebyś wyzdrowiał całkowicie, skutecznie i raz na zawsze. Terapeuta jest jak lekarz, który przeszczepia serce –ma to zrobić dobrze i umiejętnie – ty masz być!!! wyleczony i za to płaci NFZ albo ty prywatnie! Pamiętaj – im dłużej trwa leczenie tym więcej celowo zarabia terapeuta kosztem dzieci umierających na mukowiscydoze, chorych dla których NFZ nie ma pieniędzy na refundacje leków lub płacisz ty – uszczuplając budżet twojej rodziny.
  2. Pamiętaj, terapeuta pisząc Program i określając Z GÓRY! Twoje leczenie na rok czy dwa dostaje kasę, potem za godzinę (45 minut) Twojego „leczenia” 108 zł z NFZ –im dłużej i mniej skutecznie jesteś „leczony” tym lepiej dla zarabiających na tobie kasę! Im liczniejsza grupa -tym więcej kasy leci dla terapeuty – dlatego niszczono darmowe grupy AH, bezsensownie przerabiano kradziony z moich stron internetowych darmowy Program GA(AH), liczy się tylko KASA DLA ‘TERAPEUTY’ -a im bardziej nieskutecznie jestes ‘leczony’tym więcej masz nawrotów – kasa dla przemysłu rozrywkowego – chyba logiczne?
  3.  

‘panowie’Miro, Rysio, Misio, Chlebek i inni

Gratulacje – ‘ustawa hazardowa’ – zablokowana – cacko –ulalala.

Ale to co zrobiono z blokadą dostępności i sparodiowaniem Programu Amerykańskich GA(AH) w Polsce – to jest dopiero majstersztyk!

 

No i jak przejęto tzw „terapie” na których robi się przecież kasę – a na których realizuje się strzępy darmowego Programu amerykańskich GA(AH) –majstersztyk!

Brawo!!!

„Panie Masa” na co się było reformować?

Przecież taki Sędkiewicz i reszta tego … im dłużej będzie „długofalowa” i nieskuteczna tym więcej kasy dla nich i innych – majstersztyk!

 

Jak ja bym chciała, żeby przed taką komisją śledczą stanęła dyrektorka J.R. i opowiedziała, kto do niej przyszedł i jak ‘przelepiała’ się do Wiednia –uhaha.

 

 

Im lepszy terapeuta, tym szybciej ci to pójdzie!(uhaha)

Nie daj sobie wmówić, że będziesz zdrowiał do końca życia –bo nowoczesna!!! polska terapia ma cię wyleczyć! Skutecznie!!! Raz i na zawsze! (Choć np właścicielka ośrodeczka Pt Tęcza w Krakowie w którym „leczy” się  z hazardu twierdzi, iż nie da się wyzdrowieć! –skandal!)

Iwona -Isia

O krakowskiech przetasowaniach w KCTU i nowej derektorce zwanej “Przemocówa” sprawdziałam – faktycznie – lada moment!

 

Jeden z najzabawniejszych utworków, jakie czytałam?

 

Kodeks Etyczno – Zawodowy
Terapeuty Uzależnień

http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=72

 

22. Krytyczna ocena pracy i działalności innych nie powinna mieć charakteru deprecjonującego osobę i w żadnym przypadku nie może służyć do rozgrywek osobistych. Terapeuta uzależnień powstrzymuje się od wydawania takich ocen w obecności osób postronnych, dbając o nie podważanie zaufania.

 

W NFZ powtórzono mi , jakim epitetami byłam obdarzana przez te amoralne ….z KCTU – w jaki sposób deprecjonowały moją osobę, jak podważały autorytet!

Przypominam, na mitingi przychodziły osoby z tej wyjątkowo amoralnej i wrednej placóweczki z materiałami pozrzynanymi z moich stron internetowych a o numerach jakie tam się działy –poniżej!

Takie mi się przypomina przysłowie, jak czytam ten ich kodeks: „kurwa kurwie łba nie urwie”!!!

   

Na temat afery hazardowej wypowiem się , jak mi ktoś za to zapłaci – bo o walce mającej przygotowanie gruntu pod VLT – zlinkowany system automatów, który będzie wchodził do Polski lada moment – wszyscy wiedzą –no, mam nadzieję!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Opcje

Info