Hazard Leczenie KCTU i Woronowicz +”neofitka”

4 08 2009

Materiał chroniony prawem autorskim

Na końcu PS -DODATEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdzie jest Prokurator???        

Jak to jest możliwe, że na terenie Polski –pytam po raz kolejny – działa sobie nielegalnie organizacja podszywająca się pod amerykańskich Gamblers Anonymous (AH), popierają ją różni abnegaci pod kierownictwem niejakiego Woronowicza, który nie ma pojęcia na temat uzależnienia od hazardu! UMIERAJĄ LUDZIE –POPEŁNIAJĄ SAMOBÓJSTWA – A POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI – robi sobie kpiny czyli NIC! 

 

Znalazłam sobie stronkę – kolejnych „uzdrawiaczy” z uzależnienia od hazardu!

Trzymajcie się od nich z daleka – brak kompetencji i bzdury! Jakim prawem w gabineciku odnowy biologicznej w Milanówku!!! obok świecowania uszu – zamiast diagnostyki DSM IV używają ZŁYCH !!!  Pytań GA(AH)???.

Mało tego, piszą sobie za głupawym źródłem: Psychologia.edu.pl  – bezczelnie sobie piszą, że „Hazard jest uzależnieniem  niechemicznym , uznawanym przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę”

Jest TO SKANDAL – bo słowo „disorder” oznacza SCHORZENIE! W GA(AH) możemy sobie postrzegać uzależnienie od hazardu jako chorobę, dopust Boże i ch…wie co! Ale ty, bzykologu, jak już się tak bzdyczysz DSM IV czyli ICD 10(F 63) – to masz obowiązek postrzegać -jako SCHORZENIE !

A jak widzę takie głupawe definicje, jak ta -poniżej – z przedziwacznej,w/w stronki bzykolokicznej: “Hazard-Ryzykowanie czegoś wartościowego dla możliwej wygranej. Patologiczny hazard charakteryzuje się przewlekłą niemożnością opierania się grze hazardowej” to idę sobie porzygać zastanawiając się, jak długo polski niedouczony pseudoterpeuta, będzie opierał się wiedzy – chyba długo, bo nie opiera się głupocie! Szczyty!

Reber A. (2000). Słownik psychologii (s.). Warszawa: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR.

 

No i tradycyjnie już –bezczelnie działają na szkodę pacjenta –zamieszczając „fazy” zamiast ETAPY! dla hazardzistów akcji wprowadzając w błąd hazardzistów emocji!!! (automaty głównie!)!

Pamiętam, jak za moich młodych czasów na psychologię, szły niebywale głupawe panienki, bo była “psychologia” -modna! Im i ich kumplom – nieustajaco: http://hazardzisci.info/?page_id=258

 

TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA OD WYŁUDZAJĄCYCH PIENIĄDZE W MILANÓWKU – a „szkolonych” nie wiadomo gdzie i przez kogo!!!(Wiesiu, adminie, kurwa – to twój pomysł???)

http://aapomoc.republika.pl/napisz.html

 

reszta omówienia na końcu !!!!!

 

 Materiał chroniony prawem autorskimA

Portal dla Zdrowiejących Hazardzistek – http://hazardzistki.org/

Tam jest min opracowany przez mnie temat „Powrót i Nawrót” – za darmo i jak ci, jakiś polski pseudo terapeuta za kasę, będzie go wciskał, to go wyśmiej! (klikaj w napisy po prawej stronie – to otworzą ci się kolejne tematy!) Lista Nawrotowa liczy 29 punktów – i ich logika jest jednym z kluczy, w internecie wydrukowałam tylko fragment tej listy – wiadomo

http://hazardzistki.org/?page_id=2

 od 2006 roku tłumaczenia artykułów z Portalu Amerykańskiego dla Zdrowiejących z kompulsywnego hazardu

http://www.femalegamblers.info/

            Strona Oryginalnych AH wKrakowie –(eh, łza się w oku kręci!), tłumaczenia literatury GA(AH) i tekstów z ex australijskiego Forum i artykułów:

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/

Stare Forum – tam nawet były wgrane audycje radiowe

http://hazardzisci.info/?page_id=369

                                     

Przypominam! – Począwszy od dnia 1 Maja 2006 roku: 

Autorka tekstów i tłumaczeń zamieszczonych na tej Stronie internetowej oraz na stronie:

www.hazardzistki.org

www.anonimowihazardzisci.org.pl

nie wyraża zgody na jakąkolwiek ich publikację lub modyfikację w wydawnictwach, publikacjach, prezentacjach, na innych stronach internetowych i w inny sposób ujęty w ustawie o ochronie praw autorskich bez jej pisemnej zgody.
W przypadku bezprawnego ich wykorzystywania (bez względu na to, czy działania związane z wykorzystaniem publikowanych tutaj tekstów i tłumaczeń miały charakter komercyjny, czy też niekomercyjny, ich autorka będzie występowała na drogę prawną w celu wyegzekwowania przysługujących jej praw określonych w Ustawie o Ochronie Praw Autorskich.

Tłumaczenia dokonane przez SBT UJ podlegają dodatkowym obwarowaniom wynikającym z prawa autorskiego.

Autorskie prawa osobiste to przede wszystkim prawo:

 • do autorstwa utworu,
 • do ochrony jego integralności,
 • decydowania o pierwszym upublicznieniu utworu,
 • nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.

Autorskie prawa majątkowe, to:

 • wyłączne prawo twórcy do korzystania z utworu,
 • prawo do rozporządzania utworem na wszystkich tzw. polach eksploatacji (wg art. 50 ustawy takie “pola” to: utrwalenie, powielenie, wprowadzenie do obrotu, wprowadzenie do pamięci komputera, publiczne wykonanie lub odtworzenie, wystawienie, wyświetlenie, najem, dzierżawa, nadanie wizji lub fonii przez stacje naziemna, przez satelitę, retransmisja),
 • prawo do wynagrodzenia za korzystanie z utworu.

                                

KCTU, bezczelność niejakiej Ryniak i jej podobnych czyli „ręką rękę myje”:

 W trakcie wielomiesięcznej wymiany korespondencji za pośrednictwem NFZ Małopolski Oddział w Krakowie – niejaka dyrektorka Ryniak wielokrotnie zaprzeczała, jakoby ona lub podległe jej pracownice korzystały z materiałów zamieszczonych na moich stronach internetowych bądź je czytały!

Pokrótce pisałam o tym na stronie http://hazardzistki.info/

 

W swoim ostatnim pisemku datowanym na 29.07. 2009 r L.dz.KCTU 149/N09 niejaka dyrektorka J.Ryniak w załącznikach podaje:

1.Przykładowe wydruki ze strony www.hazardzisci.info

 

 W ten sposób nie tylko potwierdza, iż doskonale orientuje się w zasobach prowadzonych przez mnie stron internetowych! ale przede wszystkim łamie prawo autorskie, bezczelnie, wyrywkowo kopiując wygodne jej treści!!! Są to typowe manipulacje!!! zaślepionej chciwością i wizją budowania “kombinatów zdrowienia” niejakiej Ryniak z KCTU (przypominam, niebawem gnieźnieńskie migracje!) – gorąco polecam ten akapit dr med. Krzysztofowi Walczewskiemu!

http://www.wotuw.malopolska.pl/25/sadowe-zobowiazanie-do-leczenia-odwykowego-informacje-dla-kandydatow-na-bieglych-sadowych/

 

 Na dole strony zwraca uwagę:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 grudnia 2007r. w sprawie biegłych w przedmiocie uzależnienia od alkoholu

 

Pytanie brzmi, jak się ma uzależnienie chemiczne od alkoholu do uzależnienia niechemicznego od hazardu???

Jakim prawem w tym kraju, leczy się chorych wg europejskiej kwalifakcji ICD (F63)  opartej na amerykańskim DSM IV z 1994 !!! bez podstawowej wiedzy psychiatrów amerykańskich, którzy DSM IV tworzyli ???

 

Autorskie prawa osobiste to przede wszystkim prawo:

 • do autorstwa utworu,
 • do ochrony jego integralności,
 • decydowania o pierwszym upublicznieniu utworu,
 • nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.

Ciesząc się z niniejszego raduję się, że wreszcie będzie mogła ruszyć sprawa sądowa z mojego powództwa!

Jeśli chodzi o akapit z w/w cytowanego pisemka derektor J. Ryniak w którym Ryniak rozpacza nad tym, iż podważam „autorytet w dziedzinie leczenia uzależnień w Polsce oraz przedstawicieli różnych instytucji” to:

ODSYŁAM WSZYSTKICH NA STRONĘ :

http://hazardzisci.info/?cat=18

 

 Przypominając, iż na skutek cynizmu dr Woronowicza, który dla mnie nie jest żadnym autorytetem – poniosłam szkody psychiczne i moralne! – jego błędne i skandaliczne tłumaczenie diagnostyki GA(AH) –(błędne sformułowania, źle przetłumaczone czasy!)  z zastrzeżonej prawami autorskimi Combo Book GA(AH) zamieszczone na stronie jego prywatnej praktyki! a podpisane, jako 20 Pytań AH, było powielane przez lata przez polską parodię pt AH ! powiązaną z Woronowiczem! Po moim zwróceniu uwagi Woronowicz bezczelnie przerobił sobie napis na „które są wzorowane na pytaniach Wspólnoty Anonimowych Hazardzistów’.

Pytam Woronowicza czy ważyłby się „wzorować” receptę wypisaną przez innego lekarza!

Bez ładu, bez składu szkodząc chorym i wprowadzając ich w błąd!!! Woronowicz nie ma również zwyczaju podawać linków do stron z których zżyna! treści odnośnie kompulsywnego hazardu, podpisuje je swoim nazwiskiem zamiast podania nazwiska tłumacza!

 

Kiedy po raz pierwszy zareagowałam pod koniec 2006 roku, zwracając uwagę na błędne tłumaczenia – niejaki anwaz –Andrzej W. z Poznania, (osoba po wielokrotnych pobytach w zakładach dla psychicznie i nerwowo chorych o czym pisał na swojej stronie internetowej podając numer konta na wpłaty na wyjazd) z zaledwie dwuletnią abstynencją w 2006 roku, alkoholik – żarłok – hazardzista, który nie zna języka angielskiego, rozsyłał szkalujące mnie listy – wierząc dr Woronowiczowi i jego prywatnej stronce!

 

Diagnostyka polskiej parodii AH została zmieniona dopiero po opublikowaniu mojego artykułu na ten temat w Stanach Zjednoczonych w Październiku 2008 roku!

Drugi artykuł od góry!

http://www.femalegamblers.info/past-issues/oct2008.htm

tłumaczenie:

http://hazardzistki.org/?page_id=243

 

Cynizm! niejakiego dr Woronowicza polega też i na tym, iż nawet nie raczy zamieścić diagnostyki z IV DSM z 1994 roku –opartej na badaniach weteranów armii amerykańskiej alkoholiko – hazardzistach, tylko poprzerabiał sobie wyjątkowo nieudolnie Diagnostykę darmową GA(AH) i za diagnozowanie nią „pacjentów”- klientów  bierze 150 zł !!!

Mało tego, Woronowicz, wprowadza w błąd działając na szkodę pacjentów! –podobnie jak reszta polskich terapeutów na swoich stronkach – reklamach ośrodeczków „leczących z hazardu” ! – wprowadza w błąd i szkodzi umieszczając wyłącznie !!! Etapy wchodzenia w uzależnienie dla hazardzistów AKCJI ! i wprowadzając w ten sposób w błąd hazardzistów emocji (głównie automaty) Jest to skandal !!

 Przypomina, niejaki dr Woronowicz, jako Powiernik AA, jest odpowiedzialny za „walący” się w Polsce Program AA, ponieważ nie zwrócił chorym ludziom uwagi na błędnie przetłumaczony Krok 1 – wbijający w podświadomość chorych wieczną bezsilność, brak odpowiedzialności i strach przed nawrotami !!!

Pisałam o tym wielokrotnie:

 

Przypominam: jest to działanie na szkodę pacjenta

 Krok 1 –oryginalny po angielsku

Krok 1-wszy AA brzmi

AA: We admitted we were powerless over alcohol–that our lives had become unmanageable

http://www.aa.org/en_pdfs/smf-121_en.pdf

http://www.google.com/search?hl=en&q=Alcoholic+Anonymous&btnG=Google+Search&aq=f&oq=

Prawidłowe tłumaczenie:

AA:1.Przyznaliśmy. że staliśmy się bezsilni wobec alkoholu że przestaliśmy kierować własnym życiem.

Poniżej błędne, polskie tłumaczenie, wbijające w podświadomość bezsilność chorym, skutkujące zawaleniem się Programu – (Po co zdrowieć , jeśli na zawsze jest się bezsilnym!!!)

Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu, że przestaliśmy kierować własnym życiem.

http://www.anonimowi-alkoholicy.org.pl/aa_12K.html

Wyjaśnienie:

http://hazardzistki.org/?page_id=257

http://hazardzistki.info/

 

Ja z kompulsji hazardu – WYZDROWIAŁAM ( i to zostało uznane przez największe autorytety w świecie -ponieważ udokumentowałam swoje zdrowienie począwszy od 1 Maja 2006 patrz tutaj http://hazardzisci.info/?page_id=369

lub jestem zdrowiejąca -mogę tak mówić ze względu na Arniego Wexlera i mój ogromny dla niego szacunek -koncepcja GA(AH) i tak nauczyli mnie Amerykanie z Gamblers Anonymous!

Dzięki madrym Amerykanom, Kanadyjczykom i Australijczykom Żyję i WYZDROWIAŁAM -NO I DZIĘKI MOJEJ OGROMNEJ PRACY!

W powodzi polskiej głupoty i dyletanctwa dawno bym nie żyła!

O dyrektorze  Brzózka z ex – komounistycznego, wiecznie trwającego tworu Pt PARPA i poziomie prowadzonej przez niego instytucji niech zaświadczą jego pomysły!

 „…Kamery w sklepach wymyśliła Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Mają ograniczyć spożycie alkoholu wśród nieletnich. – 90 proc. dzieci poniżej 15. roku życia zna smak alkoholu. Aż 70 proc. twierdzi, że nie ma problemów z jego kupnem – twierdzi Krzysztof Brzózka, dyrektor PARPA. – Zgłosiłem pomysł posłom z komisji “Przyjazne państwo”. Powiedzieli: super.

Jeśli wypalą kamery w sklepach, można będzie pomyśleć o kamerach w pubach i restauracjach – rozmarza się Brzózka…”

http://wyborcza.pl/1,75248,6658841,Wodka__wino_i_kasety_wideo.html

  „…Kamery w sklepach wymyśliła Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Miałyby ograniczyć spożycie alkoholu wśród nieletnich. Nagrywałyby każdego klienta stoiska monopolowego. Taki sprzęt słono kosztuje – ok. 10 tys. zł na jednym stoisku…”

http://wiadomosci.onet.pl/1979063,11,item.html

 

Cynizm dyrektorki Ryniak z KCTU?

             

Ta bezczelna i chciwa na pieniądze osoba, wiedząc, iż w poniedziałki w kościele Bożego Ciała odbywały się, prowadzone wówczas przez mnie mitingi Anonimowych Hazardzistów – w tym samym czasie – właśnie w poniedziałki o tej samej godzinie!!! zorganizowała sobie „grupę wsparcia” za wyłudzane z NFZ pieniądze!!!

Zniechęcała chorych do udziału w prowadzonych przeze mnie mitingach, również i z tego powodu, żeby nie zorientowali się, że za darmo mogą dostać to, za co ona bezczelnie posługując się moją wiedzą – darła kasę z NFZ!!!

Amoralność, cynizm, pazerność na pieniądze niejakiej Ryniak – bez skrupułów biznesmenki!!!  i prowadzonego przez nią KCTU przechodzą wszelkie pojęcie!

 

Dodam, iż jest to ta sama sitwa z kolejnym biznesmenem Woronowiczem- podobna amoralność, cynizm, wprowadzanie w błąd, niekompetencja i kpiny z życia ludzi!

 

Przypominam, iż w tym amoralnym kraju panuje zwyczaj PROWIZJI za polecanych sobie wzajemnie przez „terapeutów” –klientów czytaj pacjentów! Zwykle 10%.

Ciekawe ile dostaje za darmowe reklamy anwaz i reszta tych cwaniaków z polskiej parodii AH?

Hm? 

To, co się dzieje w Polsce jeśli chodzi o „leczenie” uzależnień, to po prostu skandal !

Polacy piją tak, jak nigdy wcześniej!

 Jest to bieg po łatwą kasę, bez monitorowania wyników, nieskuteczne terapie „wyjazdowe” to wczasy opłacane przez NFZ i odpoczynek od „chorych” dla rodzin!!!

Pytam raz jeszcze – co na to Rodziny dzieci chorych na raka?

Co na to Rodzice dzieci umierających na mukowiscydozę?

Co na to chorzy dla których NFZ nie ma pieniędzy na refundację lekarstw?

 

 Zaś linki na stronie Woronowicza do strony hazardziści.org – strony z której wyrzucani byli ciężko chorzy ludzie, prowadzonej przez psychopatów znęcających się nad chorymi, strony na której łamane są prawa autorskie jest tylko i wyłącznie dowodem na to , co dr Woronowicz lubi i popiera – niekompetencje, szkodzenie chorym – słowem „właściwy człowiek na właściwym miejscu”!

 

Zaś linki do polskiej parodii amerykańskiej organizacji GA(AH), która do dzisiaj nie ma prawidłowych tłumaczeń Literatury, jest ze strony Woronowicza przykładem jego niefrasobliwości i braku jakiejkolwiek odpowiedzialności!!!

 

Polski problem polega na tym, iż w tym kraju nie ma kto weryfikować wiedzy!!! na temat uzależnienia od hazardu natomiast chętnie wydawane są certyfikaty! w które można wszystko podpiąć!!!

 

Zaś osoby pokroju niejakiej J.Ryniak w miejsce rzetelnych odpowiedzi potrafią sie jedynie popisywać nic nie znaczącymi frazeologiami i przechwałkami! Pomijam subtelności – mijania się z prawdą – czyli kłamstwami!

O łamaniu praw autorskich nie wspominając!

 

Iwona – Isia – “Neofitka” (uhahaha) polecam tłumaczenia artykułów terapeutów na stworzonym przez mnie Portalu – rok 2006!

http://hazardzistki.org/?page_id=98

 http://hazardzistki.org/?page_id=103

Przypominam Combo Book -Braille (dla niewidomych) kosztuje 13 dolarów

 

 PS  

A propos wymądrzania się niejakiej Ryniak, to przypominam jej, że na terenie jej placówki nie uprzedzało się pacjentów, ze w razie przyjścia prokuratora wszystko, co dotyczy danej osoby – jest przekazywane do rąk wymiaru sprawiedliwości !!! Jakim prawem od chorego człowieka wyłudza się jego sprawy finansowe?!(zżynając Krok IV darmowego GA(AH)?

I przypominam jej, że najlepszy polem do konfrontacji tego, co się działo na terenie jej placóweczki były materiały przynoszone przez jej pacjentów na mitingi!!! Materiały kopiowane z moich stron internetowych czy choćby nieudolnie przywłaszczony przez nią należący do AA Program H.A.L.T. z logo KCTU –  nieudolnie przystosowywany do potrzeb kompulsywnych hazardzistów! Pomijam to, że klienci Ryniak, przychodzili na darmowe i anonimowe mitingi z listami obecności do podpisu! na których widniały ich dane osobowe –skandal! To samo również w tej placóweczce robiono z osobami „leczonymi” z choroby alkoholowej! Skandal! I obłąkańcze wtrącanie się w życie ludzi – ogarniętej żądzą władzy i kontrolowania dyrektorki!

 

Tak pisałam min na ten temat dnia 10 Stycznia 2009 roku

Trochę czasu mi zajęło zanim w KCTU i innych placówkach terapeutycznych w Polsce przestano zabawiać uzależnionych od kompulsywnego hazardu – „robieniem litraży wydanych na hazard pieniędzy”. Teraz robi się „podsumowanie wydanych pieniędzy”- jest to skandal, bo jest to zerżnięcie Kroku 4 z OBWAROWANEGO PRAWAMI AUTORSKIMI Programu GA-AH !!!!

Pomijam to, że nie uprzedza się pacjentów, ze w razie przyjścia prokuratora wszystko, co dotyczy danej osoby – jest przekazywane do rąk wymiaru sprawiedliwości !!!

Ten absurdalny „litraż” – To ZADANIE akurat było dla mnie proste – przez 2006, 2007 i 2008:

Zadawałam wszędzie pytanie:

„ czy uzależnionym od miłości i seksu robią litraże wylanej spermy –faceci ,bądź  ilości śluzu w pochwie –kobiety” !!!

Pytam – jakim prawem wyłudza w firemkach funkcjonujących za państwowe pieniądze z NFZ – wyłudza się sprawy dotyczące finansów od ciężko chorych ludzi – czemu ma służyć ta inwigilacja?

Jakim prawem w ramach eksperymentów krakowski MOPS wyłudza finansowe dane od Rodzin i osób – które zachorowały na uzależnienie od hazardu? Jakim prawem – w ramach pomocy dokonuje się manipulacji uzależnionymi, chorymi umysłami –poprzez kierowanie ludzi do „państwowego” prawnika? Bezczelnie kopiując i zawłaszczając koncepcję anonimowych  „Grup Zmniejszania Presji Finansowej” amerykańskiego GA –AH???

Jakim prawem przenosi się z Wiednia na teren Polski, do PRYWATNEJ FIREMKI , funkcjonującej za państwowe pieniądze!  teorie nijak mające się do polskiego systemu opieki socjalnej??? a następnie w działania tejże prywatnej firemki KCTU angażuje się kolejne organy państwowe jak MOPS??? Jest to skandal!!!

Jakim prawem w ramach eksperymentów na ludziach, to co w oryginalnym Programie amerykańskiego GA(AH) jest zaledwie sugestiami w Polsce przerabia się na sprawy obowiązujące? Jest to skandal i bezczelne przerabianie koncepcji zdrowienia uzależnień chemicznych na niechemiczne od hazardu!

Czy ja się dziwię atakom na polską walutę hazardzistów grających na rynkach walutowych i towarowych? Nie – bo takiej beztroski, lekceważenia i niedbałości  to ja nigdzie nie widziałam i trzeba było być totalnie ślepym, żeby nie zauważyć pewnych spraw!!!

http://www.helpgamblers.com/?s=Poland

PPS

Jeśli chodzi o nowo powołanego Konsultanta Wojewódzkiego, który będzie rozpatrywał skargę na placówkę z którą jest??? powiązany(sic!!!):

 

Bo jeśli jest on tym samym Krzysztofem Walczewskim od:

Problematyka wojskowo-medyczna w pracach doktorskich i habilitacyjnych obronionych w Wojskowej Akademii Medycznej – analiza jej struktury i znaczenia dla wojskowej służby zdrowia

http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/praceBadawcze?rtype=opis&lang=pl&objectId=4938

Problematyka wojskowo-medyczna w pracach doktorskich i habilitacyjnych obronionych w Wojskowej Akademii Medycznej – analiza jej struktury

http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/praceBadawcze?rtype=opis&lang=pl&objectId=4938

 

to gorąco mu polecam:

opowiadania byłego oficera Wojska Polskiego, który został wyrzucony na bruk z Armii, za to tylko, że zachorował na uzależnienie od kompulsywnego  hazardu.

http://hazardzisci.info/?page_id=166

http://hazardzisci.info/?page_id=7

 

Jak pisał czołowy psychiatra amerykański dr Custar, pierwszy w świecie psychiatra, który zwrócił uwagę na uzależninie od komp.hazardu, na prośbę członków amerykańskiego GA, które nie dawało sobie rady z osobami, które zanim zaczęły uprawiać hazard, były psychopatyczno- patologiczne: „często zdarza się iż psychiatrzy mylą schizofrenię z uzależnieniem od kompulsywnego hazardu…” Problem polega na tym, iż dopóki uzależniony sam o uzależnieniu nie powie, objawy typu wycofanie, przygnębienie itd. mogą wskazywać na inne zaburzenia!

Gdyby Preben był alkoholikiem, pewnie zostałby podleczony i mógłby dalej robić to, co było jego powołaniem – wojsko w miejsce zawijania szprotek w jakiejś pakowalni ryb! To co zrobiono z życiem tego człowieka – to skandal!!!

 

Dodam, iż po moim zwróceniu uwagi czołowym terapeutom amerykańskim

http://edition.cnn.com/2007/US/05/22/military.gambling/index.html

video – opowieść Żony Żołnierza, która pojechała do Południowej Korei odwiedzić męża –niestety albo był na służbie albo grał na automatach przegrywając cały żołd – na koniec zadłużony popełnił samobójstwo

http://edition.cnn.com/2007/POLITICS/12/15/military.gambling/index.html#cnnSTCVideo

zaczęto się zajmować tym problemem w Stanach:

http://gamblinghelp.org/media/.download_gallery/Military%20Soldiers-Vets.jpg

dla Rodzin

http://gamblinghelp.org/media/.download_gallery/Military%20Family%20Members.jpg

 

Zobaczymy co będzie w Polsce za parę lat!!!

A życie Prebena? No coż…

 www.hazardzisci.info/?page_id=168

Jak t

PS Gdzie jest Prokurator???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak to jest możliwe, że na terenie Polski –pytam po raz kolejny – działa sobie nielegalnie organizacja Pt AH podszywająca się pod amerykańskich Gamblers Anonymous, popierają ja różni abnegaci pod kierownictwem niejakiego Woronowicza, który nie ma pojęcia na temat uzależnienia od hazardu! UMIERAJĄ LUDZIE –POPEŁNIAJĄ SAMOBÓJSTWA – A POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI – robi sobie kpiny czyli NIC!

 

Przykład?

Słuchaj, jak już zrzynasz z moich stron to rób to dobrze a nie kombinuj! BO ŻYCIE KOGOŚ ZALEŻY OD PRAWIDŁOWEGO TŁUMACZENIA!!!

 

Znalazłam sobie stronkę – kolejnych „uzdrawiaczy” z uzależnienia od hazardu!

Trzymajcie się od nich z daleka – brak kompetencji i bzdury! Jakim prawem zamiast diagnostyki DSM IV używają ZŁYCH !!!  Pytań GA(AH)???

http://aapomoc.republika.pl/napisz.html

 

Otóż na tej głupawej stronce – REKLAMÓWCE powtórzony jest kolejny absurd polskiej parodii Pt AH! którzy pozrzynali z moich stron ale jak zawsze musieli coś spieprzyć! i głupawo przerobić!!!

 

Pytanie 19 – oryginał –Combo Book

19.       Did you ever have an urge to celebrate any good fortune by a few hours of gambling?

http://www.coloradoga.org/old/combo.htm#new

 

Moje prawidłowe tłumaczenie:

19.Czy kiedykolwiek miałeś przymus, aby świętować jakieś szczęśliwe wydarzenie przez kilkugodzinną grę ?

 

Jest to tłumaczenie dosłowne, bo taki jest wymóg (dzięki Bogu) tłumaczeń Literatury Amerykańskich Gamblers Anonymous (AH).

 

Zwraca uwagę słowo URGE – przymus, które pojawia się następnie w Broszurze

Sugestie Jak Radzić Sobie z Przymusami do Uprawiania Hazardu®

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/czytaj-i-stosuj/sugestie-jak-radzic-sobie-z-przymusami-do-uprawiania-hazardu%c2%ae/

i jest odpowiedzią na Pytanie 19 z Combo Book – czyli, jeśli miałeś – CZUŁEŚ!  przymus TO w Broszurze masz odpowiedź, jak sobie z nim poradzić!

To jest też Pytanie diagnozujące, jakim typem hazardzisty jest dana osoba i podstawą do diagnostyki na jakim jest etapie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

DLACZEGO JA WYZDROWIEŁAM w takim tempie???

 

Bo znam język angielski i zrozumiałam LOGIKĘ PROGRAMU GA(AH). I pomogli mi NAJLEPSI I NAJMĄDRZEJSI NA TYM ŚWIECIE!

To, co się dzieje w tym amoralnym kraju PT Polska!, to co wyprawiają pomyleńcy po zakładach dla psychicznie i nerwowo chorych na czele z niejakim anwazem!, to co wyprawia niejaka asia –od lat pacjentka dr Luby Sz. – to jest skandal na światową skalę!

 

Oto szczyty głupoty polskiej parodii AH –skandaliczne i lekceważące tłumaczenie:

19.Czy kiedykolwiek pragnąłeś!!!!!!!!!!! aby świętować jakieś szczęśliwe wydarzenia przez kilkugodzinną grę ? (polska parodia AH)

Pragnąć to sobie synku możesz wąchać kwiatki albo posunąć panienkę!!!

 

Tutaj GA diagnozuje twoje przymusy- polski ahowski cwaniaku!

Odpowiedzi na diagnostykę GA(AH) są PISEMNE!!! – pisze się!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Odpowiedź polskiego „głupka”robionego w buca przez AHowską parodię:

Tak pragnąłem sobie świętować urodziny i poszedłem sobie zagrać.

(Mój komentarz – no i chuj z tego!)

 

Odpowiedź prawidłowa:

Tak! Czułem przymus – to było coś niezależnego ode mnie z czym nie potrafiłem sobie poradzić. Co to jest ten przymus? Jak powstaje? Dlaczego mnie się to zdarzało? O Co chodzi?

Jak sobie z nim poradzić?

 

Kolejny przykład niezmierzonej polskiej głupoty???

 

Oryginał:

12.  Were you reluctant to use “gambling money” for normal expenditures?

http://www.coloradoga.org/old/combo.htm#new

 

12.Czy odczułeś niechęć, aby użyć pieniądze przeznaczone na hazard  na normalne wydatki ?(polska parodia AH)

moje tłumaczenie!
12.Czy czułeś niechęć, aby użyć pieniądze “przeznaczone” na hazard  na normalne wydatki? (moje tłumaczenie!)

 „Odczułeś” –doświadczenie jednorazowe i ulotne!

 

Angielski czas „were” przeszły – ciągnięcie się w czasie w tym przypadku!!!) Wskazuje na odczucie ciągnące się w czasie – czy czułeś niechęć, jak jadłeś zupę, robiłeś zakupy, kupowałeś dziecku kredki do szkoły itd.!

Nie chodzi o jednorazowe „odczucie” tylko o ciągłość!!!

 

Pytanie 12 jest jednym ze wstępów do Pytania 19! 

Gdzie jest Prokurator??? To jest skandal nad skandale – to jest tak, jakby lekarze wypisywali sobie recepty nie według sztuki lekarskiej, tylko według absurdalnych i szkodliwych pomysłów!!! A interniści brali się za przeszczepy serca!

 


Opcje

Info