Hazard –Leczenie – Sposoby

12 07 2009

Tekst długi – tylko dla w miarę rozgarniętych – czytanie zajmuje kubek kawy, kilka papierosów i trochę skupienia, żeby kapnąć o czym piszę…

Dopisane w: OTO POLSKA

„…I tak jak w przypadku Tima Donaghy z NBA – wysłannicy mafii nowojorskiej, na terenie więzienia uszkadzają im nogi – oj! przemysł rozrywkowy – nieładnie, oj nieładnie!…” Co jest z tym NBA? Kolejny hazardzista? Ex-NBA star Walker faces bad check charges: report http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5jJctmNBi-LQG_VPTRNQOIYvlUghw

 http://www.tmz.com/2009/07/14/former-nbaer-charged-with-bad-pass/#comments

 

„Przyuważ z kim fruwasz” – nie myl nas hazardzistek – terapeuto- z alkoholikami- o nie! Bo nam się mózgi regenerują – szybciej niż myślisz lub masz nadzieję…Olee!

Iwona-Isia

 

Hazardzistko – Hazardzisto- pracowniku Kasyn – Przemysłu Rozrywkowego etc

 

1.Pamiętaj, że wchodząc w jakiekolwiek!!! relacje z KCTU, będziesz za twoimi plecami nazywany: „wariatem, osobą niezrównoważoną psychicznie, głupkiem…” itd.

Te określenia na twój temat będzie wypowiadała podopieczna słynnego już derektora Brzózki z ex komunistycznego tworu PARPa –patrz: http://hazardzisci.info/?cat=24 niejaka J.Ryniak i jej pracownice – oszustka podszywająca się pod terapeutkę do końca 2008 roku!!!(opisywana tutaj wielokrotnie niejaka B.Wojewódzka ( ta sama, która twierdzi, że na portalu aukcyjnym Allegro uprawia się nielegalnie hazard –uhahaha) i terapeutka, która zasłynęła na cały Kraków – niejaka M. Marczyńska, która sypiała z pacjentami, gdyż jej się „więź wytwarzała”! -że też ci terapeuci nie mają jakiejs komisji etyki a może maja tylko dyrektorka próbowała zatuszować?)

Pomówienia pod moim adresem, przechodzą zaś granice czegokolwiek…Wow!

 

Przypominam, według standardów KCTU – niejaki Fiodor Dostojewski autor „Hazardzisty” (przypominam – polskie niefortunne i błędne tłumaczenie jego nowelki to „Gracz”) – to wariat, niezrównoważony psychicznie i generalnie – debil!

 

Ja proponuję – podział tego kraju na dwie części – najpierw część A leczy część B –potem następuje zmiana .Powinna też być wydzielona część C – na dupcenie, które według Freuda przywraca zdrowie psychiczne i fizyczne ( tam wstęp wzbroniony uzależnionym od seksu i miłość).

 

Ja w tym czasie będę współpracowała z Amerykanami i Kanadyjczykami – ciesząc się z ich sukcesów i radując zdrowiejącymi tam z uzależnienia od kompulsywnego hazardu…

I radując się, iż tam w poszanowaniu dla odrębności tego uzależnienia nikt nie mówi im, żeby „trzeźwieli”!!!!

Iwona – Isia

OTO POLSKA

 

Co jest największą polską bezczelnością polskiej podróby AH  i tych porąbanych polskich pseudo terapeutów???

To, że wpieprzają na swojej stronki internetowe  FAZY(!!!)UZALEŻNIENIA zamiast ETAPY UZALEŻNIENIA – typowe dla hazardzistów AKCJI !!!!!!! wprowadzając w błąd hazardzistów EMOCJI !!! (czyli takich jak w końcówce byłam ja – gra wyłącznie na automatach! ) i potem dziwują się wielce, że polski lud jest dalej chory, choć czasem trwa w abstynencji – do czasu- wiadomo!!!

To jest po prostu SKANDAL!!! (pomijam to, że takiemu Sędkiewiczowi i jemu podobnym mylą się fazy z etapami i on nie ma pojęcia, że w każdym etapie są też różne fazy!!! skandal! i brak odpowiedzialność!!!)

Jak to możliwe, że polscy bezczelni pseudo terapeuci z pełną niefrasobliwością powołują się na wyniki badań – nie podając, kto i za ile te badania porobił???

 

Przypominam- jedyny wspólny ETAP dla hazardzistów akcji i emocji – to ETAP DESPERACJI – A W NIM RÓŻNE FAZY – wspólne dla hazardzistów akcji i emocji może być to, że jest im wszystko jedno, czy będą żyli czy nie, wspólne jest to, że się „poddają” i jest im wszystko jedno, co się stanie– często wolą umrzeć itd.

 

Pytanie brzmi – co z tymi, których zapuszkowali? Bo oni za bardzo nawet nie maja czasu na zastanawianie nad samobójstwem – po prostu lądują w więzieniach – FAZA w ETAPIE !!!

 

I tak jak w przypadku Tima Donaghy z NBA – wysłannicy mafii nowojorskiej, na terenie więzienia uszkadzają im nogi – oj! przemysł rozrywkowy – nieładnie, oj nieładnie!

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=uyQD2PDtj5A

 

Iwona -Isia

 

2. Kto najbardziej siedzi i czyta to, co ja napiszę?

Polski pseudo terapeuta, który czyta sobie od 1 maja 2006 roku, gigant wiedzę, którą tutaj prezentowałam, setki tłumaczeń a potem strzępi się do mnie w swoim nadymaniu.

No i polska podróba AH – niejaki andrzej aha -esbek strzępił się do mnie przed ostatnim Programem w TVN tak „bo ty napisałaś, że w Stanach zamykali mitingi na których mówiono o alkoholu” .Nie chciało mi się tłumaczyć temu esbeckiemu palantowi, że znam historie amerykańskiego GA(AH), jak mało kto w świecie ale i wiem o wielu, wielu sprawach tej mądrej organizacji o których on nigdy sie nie dowie! On -bezczelny esbek, który nie znając języka ang. chciał „natychać literaturę GA(AH) polskim duchem” -czyli spieprzyć ją! Dodam, że zmiana jednego słowa w Literaturze GA(AH) zajmuje dwa lata i cztery konferencje. I czterokrotne głosowanie około stu osób – eh….polska nieskończona głupoto!

 

Co robi terapeuta np. ze Stanów czy Kanady, który sobie czytał tłumaczenia google, tego co piszę – i ma w dupie wiedzę, bo on ją ma – natomiast interesuje go, jak ja to zrobiłam, że jako pierwsza osoba w świecie, która się na to poważyła w internecie –  w koncertowym tempie, na oczach nieznanych mi ludzi, pisząc codziennie – czyli dając świadectwo, tego, co się ze mną działo – wyszłam z uzależnienia – mało tego, twierdzę, że da się całkowicie wyjść i – nazywając rzecz po imieniu – tak przeprać sobie mózg, że hazard – a zwłaszcza automaty, które mnie załatwiły – z niczym mi się nie kojarzą (oprócz polskiego skurwysyństwa – podróby AH i nadymanego polskiego terapeuty).

http://hazardzisci.info/?page_id=369

 

A ja odpowiadam tak – na badania i napisanie artykuł „Zdrowienie w Anonimowych Hazardzistach” z JGI był dodatkowy grant  – ponad 152 tysiące dolarów dla Kanadyjczyków.

Wiele badań jest zrobionych, bo ktoś włożył w to kasę i wysiłek.

Polski pseudo terapeuta wymyśla niedorzeczne historyjki, coś gdzieś zasłyszał, pierdoli mu się hazard z alkoholem -zamiast zadać sobie proste pytanie – dlaczego ktoś poszedł w hazard a nie w alkohol. Pisze absurdalne pseudo –plagiaty – Programy, żeby wyłudzić pieniądze z NFZ i prywatnie od pacjenta, bazuje na alkoholiko- hazardzistach licząc, że mu się może „uda” na bazie choroby alkoholowej itd – http://hazardzistki.info/

 

Myśli, że kombinując na absurdalnych pomysłach PARPY, która nie ma żadnych! badań dotyczących uzależnienia od hazardu a jedynie „wizje” i niefrasobliwość – otóż ten polski pseudo terapeuta kombinuje, że „uda” mu się, bo pozrzyna z alkoholików albo z darmowego Programu AH ( w Polsce przetłumaczona jest jedna setna tego Programu – a przez anwazową podróbę – w dodatku – źle!) albo na chama zerżnie ode mnie i się będzie dodatkowo strzępił zamiast powiedzieć proste – dziękuję i dopytać!

http://hazardzistki.info/

 

Polski terapeuta – jak niejaka J. Ryniak i jej protegowane – będzie do mnie – osoby, która ma prawa autorskie na język polski do Wykresu Współuzależnienia autorstwa Shiela Wexler – a tłumaczenie drukowane było w 2006 roku  – mądrzy się do mnie, że „myśli podobnie”a zapoznaje się z wykresem S.Wexler dopiero na początku 2009 roku, po moim zwróceniu uwagi, że taki wykres istnieje!  ( niejaka J. Ryniak – bez badań, bez wiedzy –„myśli sobie podobnie” – są to szczyty tupetu, bezczelności i indolencji )!

http://hazardzistki.org/?page_id=262

W dodatku działa z krakowskim MOPSem, który wzruszył się moim opowiadankiem i wymyślił pojebany i absurdalny! Program poszkodowanym przez hazard(sic!) , pomocy finansowej – zamiast pomagać tym, którzy faktycznie pomocy potrzebują!

W ten sposób przyczyniając się do rozwoju choroby uzależnionych a rodziny do tkwienia w patologicznych sytuacjach! – skandal!!

http://hazardzisci.info/?page_id=71

 

Zainteresowanym – jak potoczyły się dalsze losy rodziny z ul.Filipa? Bohaterka rozwiodła się!, ma normalnego faceta i jest szczęśliwa!

Bohater narobił długów, wyjebał lichwiarzy i zwiał za granicę – dla własnego bezpieczeństwa nie podaję – gdzie!

Zaś Haz Anon pada w całym świecie, podobnie jak terapie dla współuzależnionych, bo czasy dzisiaj takie, że kobiety są w większości niezależne i tkwienie w absurdzie i dokładanie do faceta – uzależnionego od hazardu!, który dodatkowo robi numery i jest chimeryczny! świadczy tylko źle o kobiecie, która dodatkowo trzyma dzieci w traumatycznej sytuacji i biedzie!

Mówienie o Haz Anon i terapii dla Partnerów Hazardzistek, które zaniemogły w konsekwencji uprawiania hazardu – jest po prostu zwykłą kpiną, gdyż faceci, raczej kiepsko przyjmują wymówki, że nie będzie ani obiadu ani kolacji, bo kasa została przegrana, również nie cieszy ich brak proszku do prania i  raczej spierdalają do innych kobitek! Zresztą dla nich, każdy powód jest dobry, jak im się znudzi –o yes!

Polecam fragment artykułu na ten temat z najnowszego Journal of Gambling Issues –ciesząc się, że moja teza sprzed ponad roku znalazła oddźwięk w badaniach naukowych Journal of Gambling Issues

http://www.camh.net/egambling/issue23/04ferentzy.html

 

 

3. Co interesuje rzetelnego naukowca czy terapeutę ze Stanów bądź Kanady?

Takie moje zdanie:

„W 1999 szacowano, że 5% hazardzistów uzależnionych od hazardu, generowało 25% zysków kasyn”.

Gdyby tak ci ludzie całkowicie wyzdrowieli, nie mieli nawrotów (zyski przemysłu rozrywkowego!) – dochody spadłyby – według dzisiejszych szacunków – więcej niż o połowę. Gdybym ja była przemysłem rozrywkowym, generowałabym zyski dalej – uzależniała i leczyła – niezbyt skutecznie – np. zakładając cudne, luksusowo wyposażone ośrodeczki „leczenia”. Wprowadzałabym haos i podważała wiarygodność tych, którzy rzeczywiście wyszli z uzależnienia. Mało tego, utrzymywałabym ludzi na granicy choroby i zdrowienia”

(to jest też i aluzja do znakomitego artykułu P.Ferentzy i N.Turner „Hazard i zorganizowana przestępczość -praca przegladowa literatury” -„

Gambling and organized crime — A review of the literature”

http://www.camh.net/egambling/issue23/07a-turner.html

Po

zostaje pytanie – jak to możliwe, że Marilyn L. moja Opiekunka, prowadząca mnie przez Internet, nie mając bezpośredniego kontaktu ze mną – orientowała się, ilekroć podświadomie usiłowałam pominąć jakąkolwiek fazę w którymś z etapów procesu zdrowienia?

I wtedy podpowiadała mi, nad czym powinnam popracować, wiedząc , iż opuszczenie czegoś, spowoduje, że nastąpi regres w zdrowieniu i cofnięcie się czasem o klika faz lub do poprzedniego etapu. Lub zdrowienie może zamienić się li tylko w abstynencję, która może załamać się za kilka lub kilkanaście lat.

Jak to możliwe?

Ano tak to, że nie tylko ta Kobieta założyła mitingi dla Kobiet, jej zasługi dla uzależnionych – zarówno kobiet jak i mężczyzn są niebywałe – ale ważne jest i to, że dzisiaj jej książkę czytają przede wszystkim terapeuci na całym świecie i zaczynają wreszcie mieć poważne sukcesy w leczeniu, wreszcie zaczynając rozumieć specyfikę tego uzależnienia.(jak tam „Barbara” – zgadzasz się ze mną? I podobały ci się podziękowania dla mnie w książce – Isia In Poland))

 

Bo któż może lepiej coś wiedzieć niż ten, „co tam był” i wyszedł z uzależnienia.

Ano nikt…

DLATEGO TEŻ, JA CAŁY CZAS PODKRESLAM, ŻE LICZY SIĘ NIE CZAS „NIEGRANIA” TYLKO JAKOŚĆ ZDROWIENIA!

 

Napisał kiedyś do mnie pewien naukowiec, współautor DSM IV:

„Isia, przewaga was- kompulsywnych hazardzistów nad nami – polega na tym, że wy macie i praktykę i teorię a my – tylko teorię…”

Fakt.

 

Czasem zajrzę sobie na stronę Doktora Lesieur , którego darzę olbrzymim szacunkiem:

http://www.lifespan.org/rih/services/mentalhealth/gambling/tx/group.htm

 

i na punkt w Programie Leczenia:

Randomness and gambling: Safe@Play® slots tutorial.

http://www.lifespan.org/rih/services/mentalhealth/gambling/tx/slots.htm

a zwłaszcza na leczenie poprzez edukację pacjenta w zakresie “jak działa automat – zajęcia praktyczne”:

„Virtual Slot Machine

The RI Gambling Treatment Program teaches patients how gambling really works. Slots and other electronic gaming machines are designed to get you playing and keep you playing. A hidden process called „virtual reel mapping” can create the illusion of favorable odds and near misses. We use computer educational software to show clients how electronic gaming machines can do this and how outcomes are truly determined.” http://www.lifespan.org/rih/services/mentalhealth/gambling/tx/slots.htm

Wtedy uśmiecham się do siebie dobrodusznie i natychmiast widzę siebie na początku zdrowienia i -w swoim przepranym mózgu widzę punkt z Combo Book odnośnie tego, że nie wolno mi się zbliżać do miejsc w których grałam ani oglądać niczego, co z uprawianiem hazardu mi się kojarzy.

Potem w moim umyśle wyświetla  mi się całość Listy Nawrotowej (29 punktów i jej logika!) z opracowanego przeze mnie Działu „NAWTRÓT” ( w Internecie jest tylko fragment Listy)

http://hazardzistki.org/?page_id=2

Potem – natychmiast –przypominam sobie ostrzeżenie z Combo i fragment z artykułu „Zdrowienie w AH” – (kiedyż to bło – eh…)

A4. Strach przed wyzwalaczami w AH

„…AH bardziej niż którakolwiek wspólnota 12 Krokowa ostrzega przed potencjalnymi wyzwalaczami do nawrotów. AA, dla przykładu, nie mówi swoim członkom by trzymać się z dala od barów, podczas, gdy na stronie 17 członkowie AH mają powiedziane, że nie wolno im się nawet zbliżać do miejsc, gdzie uprawia się hazard…”

Potem jeszcze rzucam okiem na filmik:

slot machine logic

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=OGGYdsglBZM&feature=related

który dzisiaj nie robi na mnie żadnego wrażenia i myślę sobie:

Gdyby klinika na Rode Island, na czele ze  współautorem DSM IV, które jest podstawą do ICD 10, zaproponowała mi terapię opartą na uczeniu się , jak działa automat, to prawdopodobnie – grałabym do dzisiaj mając fizjologię automatu głęboko gdzieś.

I wtedy, dziękuje Bogu za mądrość Dr.Boba i za jego zdanie:

„…Cztery miesiące przed swoją śmiercią, Dr. Bob, współzałożyciel Anonimowych Alkoholików, powiedział:

„Są dwie albo trzy rzeczy, które, rozbłysnęły w moim umyśle na których należy położyć akcent, jedną z nich jest prostota naszego programu. Więc nie sfuszerujmy (spieprzmy) tego kompleksami Freudowskimi i sprawami, które są interesujące dla umysłów ścisłych ale mają niewiele wspólnego z naszą aktualną pracą AA…”

(cytat za: „Gripped By Gambling”-„W Szponach Hazardu” Marilyn Lancelot)
tłum: Iwona-Isia (przypomnę, że „Matką” AA była też Anna Smith , żona Dr.Boba)

Jak pomyślę, ile osób miałoby szansę zdrowienia z komp.hazardu, gdyby pewna grupa nie poszła do doktora Custara, bo nie dawali sobie rady z osobami z dodatkowymi zaburzeniami – uczestnikami mitingów, jak pomyślę, jak tzw terapeuci, pokomplikowali zżynając -prosty, darmowy  Program AA, AH itd „umajając go dodatkowo” w miejsce indywidualnej pracy z osobami mającymi np. ataki paniki i dodatkowe „issues”etc, to pusty śmiech mnie ogarnia.

I przypominam sobie też, że GA(AH) stoi na stanowisku, że w trakcie zdrowienia osoby z problemem komp.hazardu nie stosują antydepresantów.

A ja jestem przykładem dlaczego – przypominam, że na początku lat 90-tych XX wieku, kiedy firma Lilly Pilly wypuściła na rynek Prozac, wszyscy żarli go, jak cukierki. Ja też. Cudownie mi się grało, bo było mi cały czas wesoło i nawet, jak przegrywałam, to tez mnie to cieszyło.

W trakcie zdrowienia z komp.hazardu zastosowałam się do zaleceń amerykańskiego GA(AH) mimo, że byłam przygnębiona, jak mało kto i z pewnością według wszelkich kryteriów diagnostycznych –miałam depresję.

Żadnych środków zmieniających nastój!

Dało się? Dało!

Ale amerykańskie GA(AH) ma za sobą 50 lat doświadczenia – w odróżnieniu od gównianego polskiego AH w którym prym wiodą alkoholicy, którym do dupy przyplątał się hazard, i gdyby zaczęli się mądrzyć w AA, to by wylecieli na zbity ryj – bo tam, gówno alkoholików obchodzi hazard, podobnie jak mnie hazardzistkę, gówno obchodzi alkohol!

Amerykańskie GA(AH) ma za sobą 50 lat doświadczenia, podobnie jak i niektórzy terapeuci – w odróżnieniu od polskich pseudo terapeutów bazujących na swoich fanaberiach i nie biorących ŻADNEJ odpowiedzialności za swoich pacjentów! Ale chętnie biorących kasę i obrażających –takie osoby jak ja (uhaha).

Mam też na myśli, głupawe artykuliki, w których przerabiają i plagiatują angielsko języczne artykuły ewentualnie tłumaczą sobie z na polski z niemieckojęzycznych plagiatów!

KCTU – czekam za pośrednictwem NFZ na odpowiedź –gwoli przypomnienia!

Iwona –Isia

 

PS pisząc o terapeutach mam na myśli co poniektórych z nich!

Zaś gówno, które narobiła ta nieodpowiedzialna anwazowa alkoholowo – hazardujaco – dupceniowa ahowska banda, w postaci reklam i kierowania na terapie, będące nieudolnymi kopiami mitingów –umajonymi dodatkowo polską, niezmierzoną głupotą to skandal, na który nie ma słów! Anwaz – a skąd wziąłeś tłumaczenia 12 Kroków wg Niebieskiej Księgi? – mógłbyś mi pokazać oryginał? Bo nie z oryginalnego australijskiego Forum GA, bo go nie ma już!!!!!!

Jest za to nowa!!!!!!!!! strona zawieszona na domenie ze starym numerem telefonu -?????

http://www.gansw.org.au/

a gdzie stara? Hm……????

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/hazard/12-krokow-wedlug-%e2%80%9cniebieskiej-ksiegi%e2%80%9d/

Podobnie, jak umajenie anwazowej stronki słowem „Komentarze” – przeczytali chłopcy Kroki – komentarze na

http://hazardzistki.org/?page_id=235

i myśląc, że amerykanie upublicznili „Księgę”- Polacy popisują się – więc wyjaśniam – Jaro synku, to nazwa na mój prywatny użytek – komentarze! prywatne Kobiet! O polska niezmierzona głupoto ahowska wprowadzająca w błąd!

PS 2008 rok – to był rok przełomu w światowych terapiach uzależnienia od kompulsywnego hazardu – u mądrych terapeutów –naturalnie…Zaś jedyna mądra Organizacja, która WIE, jak prowadzić przez zdrowienie – troszkę się zadziwiła tym polskim skandalem –choćby błędnymi tłumaczenia Refleksji bez pozwolenia z Hazelden i złamaniem praw autorskich …

Dlatego też, ja chętnie dziele się z mądrymi i uczciwymi – a to co tutaj piszę?

Jak wspomniałam, to tylko jedna setna mojej wiedzy i doświadczenia…

No cóż – jakby tak cały świat wyzdrowiał – cóż by to było…(przemysł rozrywkowy – to jest aluzja…)

Iwona -Isia

Wszelka zbieżność nazwiska z osobą M.Marczyńska, którą mam na myśli, jest przypadkowa


Opcje

Info