HAZARD-MIX-UZALEŻNIENIA i H.A.L.T.

4 05 2009

 Przypominam- nie mam nic wspólnego z polską podróbą i socjopatami z tzw Anonimowych Hazardzistów na stronie której – znajdują się błędne i szkodzące osobom uzależnionym od kompulsywnego hazardu tłumaczenia literatury Amerykańskiego GA.

Nie mam nic wspólnego z niejaką Iwoną – alkoholiczko – „hazardzistką” – lesbijką – która pijana wydzwaniała po nocach do mnie, gdyż w swojej naiwności, wiedziona”AHowskim powołaniem i naiwnością podawałam swój numer byle komu a która – wyrzucona za kradzież składkowych pieniędzy z Grupy Oryginalnych Anonimowych Hazardzistów –ulica Wawrzyńca – założyła sobie grupę w placówce opisanej poniżej –KCTU – niezgodnie z przetłumaczonym przeze mnie Pakietem Informacyjnym!(za pieniądze „wyprawiła” sobie urodziny i nigdy tych pieniedzy nie oddała – złodziejka!). Wobec braku całości przetłumaczonej literatury, błędnych tłumaczeń tego co jest zamieszczone na stronie anwazowej podróby  AH, braku wiedzy – mitingi te są jedynie parodią prawidłowych mitingów!!!Podobnie, jak i reszta ich w Polsce!

Przypominam też, że na mitingi przychodzi wiele osób, które nie mają problemu z hazardem.Dla alkoholików, często jest to „podbijanie” własnej wartości -przed „dodawanie” sobie – hazardu.

Nie mam nic wspólnego z tzw skrzynką mailową polskiej parodii AH –Kraków –KCTU.

Iwona-Isia

Tak oto wygląda ŚWIAT POLSKIEJ NAUKI

http://www.antidotum.wodzislaw.pl/Nr18/ze%20swiata.htm

 

Oprócz idiotyzmów skompilowanych na podstawie równie idiotycznych „dzieł” z tzw Bibliografii, zwraca uwagę na końcu „artykułu” AUTORSTWA Dyrektor Ośrodka Terapii Uzależnień i SPECJALISTKI TERAPII UZALEŻNIEŃ -luźna fantazja na temat 20 Pytań Diagnostycznych amerykańskich Gamblers Anonymous – pomylone beztrosko czasy, fantazyjny przekład wyssany z palca – szkodzący chorym itd.

ŚWIAT POLSKIEJ NAUKI

http://www.antidotum.wodzislaw.pl/Nr18/ze%20swiata.htm

 

Uwaga –prawidłowe pytania- na stronie Oryginalnych Anonimowych Hazardzistów -ulica Wawrzyńca 6

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/?cat=16

Iwona-Isia

 

Zanim o Uzależnieniu od hazardu – WSTĘP o polskich eksperymentach na ludziach!

Gorąco odradzam wszystkim uzależnionym od hazardu „do leczenia się” w prywatnej placóweczkce pt : „Nowa Przyszłość”oraz KCTU – pracuje tam niejaka B.Wojewódzka – oszustka, która podszywała się pod „specjalistkę” a była zaledwie instruktorką! ze średnim wykształceniem! do grudnia 2008 ( w październiku 2008 skończyła zaocznieprace socjalne!!!! a „specjalizację” w grudniu 2008!) Osoba ta korzystała i korzysta z mojej darmowej pracy w Internecie, działała na szkodę pacjentów, swoją indolencją i brakiem wiedzy wykazywała się wielokrotnie – min w audycji w marcu 2007 roku, czy w wywiadach prasowych w których podszywała się pod terapeutkę!

Pobierzne omówienie tutaj –klikaj w linka: http://hazardzistki.info/

Bezczelność!, nierzetelność, niekompetencję i zastraszanie byłych pacjentów przez „dyrektorkę” KCTU niejaką J.Ryniak omówię innym razem –jak tylko znajdę chwilkę czasu!

Wstępnie powiem – wielce szkoda, że w KCTU nie było „książki skarg” na tą placówkę, kiedy sypiała z pacjentem, jedna z zatrudnionych tam terapeutek. Jak również jest skandalem! odsyłanie pacjentów na mitingi AA czy AH, stojących w jawnej sprzeczności z „terapiami” w KCTU  i wobec błędnie przetłumaczonych Kroków, zawalających Program AA w Polsce, jest to skazywanie pacjenta na rozwój choroby i jest działaniem na jego szkodę – to a propos bezczelnych wypowiedzi niejakiej J.Ryniak! Co do jej eksperymentów – uzależnieni od hazardu! (wyłącznie!) zmuszani byli w KCTU do dmuchania w ALKOMATY – draństwo polega też i na tym, że w tym krakowskim „kombinacie” NIKT NIE liczył się z tym, że być może ci właśnie chorzy poszli w hazard, bo mieli głębokie rany z dzieciństwa i byli z domów w których któryś z rodziców pił lub robili to obydwoje! (i ja nigdy nie zapomnę, jak opowiadał mi o tym ze łzami w oczach, jeden z uczestników mitingów!, który w swej naiwności udał się najpierw po pomoc do KCTU, gdzie w ramach eksperymentów zmuszano go do dmuchania w alkomat a potem sadzano na tzw „terapii” w gronie alkoholików!)

  „…W KCTU w swojej bezczelności posunęło się tak daleko, że rozdawali ulotki z HALT i ze swoim logo!!! – ciężko chorym ludziom na uzależnienie od hazardu wprowadzając ich w błąd i działając na szkodę pacjenta! Chorzy przybierali na wadze, jak muchomory po deszczu, bo nie umieli sobie z tym AA-owskim HALT-em w odniesieniu do hazardu – poradzić!!! Skandal!…”

Program H.A.L.T. JEST Programem AA – w Polsce błędnie jest on narzucany w całości i w nieprawidłowej interpretacji zdrowiejącym kompulsywnym hazardzistom i hazardzistkom, zarówno przez polską parodię AH (czyli anwaza i jego Pana oraz jego kumpli alkoholiko- hazardzistów!!!), jak przez terapeutów, którzy przywłaszczają sobie ten Program!!! do swoich „terapii” z reguły będących nieudolnymi kopiami mitingów,AA i GA – AH !!!)

Jak również nie spodziewam się, żeby było zbyt wiele tych skarg w najnowszym wynalazku niejakiej J.Ryniak–”książce życzeń i zażaleń” -„wpisów”– bo chory człowiek po prostu oleje tą placówkę…A takich, jak ja osób, które potrafią polskie draństwo wypunktować a nie omawiać – bo mają rzetelną wiedzę i „doświadczenie” jest niewiele…

I jeszcze jedno – jak korzystasz z wiedzy z mich stron internetowych! – wiedzy zastrzeżonej prawami autorskimi to podawaj źródło – bo wiedza ta jest czyimś dorobkiem!

I pamiętaj lala, jedna z drugą, i ty cwaniaku jeden z drugim!, że nie interesuje mnie czy zżynasz za pośrednictwem Wiednia czy Księżyca!

A to, że niejaka J.Ryniak przyznaje się na piśmie, że ona i jej „personel” zapoznawał się dopiero po moim zwróceniu uwagi, że taki Wykres ISTNIEJE ! – z Wykresem Współuzależnienia dla Rodzin i Bliskich Hazardzistów autorstwa Shiela Wexler, wykresu zastrzeżonego prawem autorskim! tak więc zapoznawało się KCTU DOPIERO w 2009 roku to jest to SKANDAL!

CDN                                                                                                         

Iwona-Isia

( A to jeszcze raz na „rybke’- pamiętaj też lala, że to, że kasyna nawiązały z tobą kontakt – rodzi pytanie – w jakim celu?!)

2 Maj 2009 Amerykanie sugerują nową lokalizację tarczy antyrakietowej

http://wiadomosci.onet.pl/1964976,12,item.html

jestem za – ostrzegając tym razem publicznie!!! Amerykanów, że w tym Kraju – złodziejstwa, kłamstwa, głupoty, podłości, szkodzenia chorym ludziom przez posługiwanie się dorobkiem Amerykanów a raczej wypaczaniem i kpiną z ich pracy, braku reakcji odpowiednich władz – jedyne co można zrobić, to strzec tarczy przed lokalizacją jej na terenie Polski! Polskie AA i AH są  przykładem tego, co wyżej wymieniłam!

Zaś procesy polskich Żołnierzy i podważanie wiarygodności Pułkownik Claudia Foss – Rzecznika ISAF -NATO a zatem wiarygodności całego Paktu Północnoatlantyckiego to kolejny przykład polskiej, bezczelnej NIEFRASOBLIWOŚCI! http://www.nangarkhel.eu/  

Przypominam, że w GA-AH obowiązuje terminologia „hazard kompulsywny” –termin ten jest terminem wewnętrznym!!!

Sprawa KRADZIEŻY tłumaczenia przez socjopatę, osobe po wielokrotnych pobytach w zakładach psychiatrycznych! Andrzeja Węża z Poznania(anwaza) czyli anwazową podróbę Anonimowych Hazardzistów i złamanie praw autorskich tłumaczki i moich do tekstu z australijskiego forum 12 Kroków według „Niebieskiej Księgi „http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/?cat=11 , bezczelne przelepienie i nieumiejętne poprzerabianie tekstu, nie podpisanie go, tekstu, który jest li tylko jedną z wielu interpretacji i nie jest to interpretacja OBOWIĄZUJĄCA – znajdzie finał w sądzie!

Ostrzegam też przed błędnymi tłumaczeniami Literatury w tym Kroków, polskiej parodii AH, skutkujące błędnymi interpretacjami np

błędny Krok 6 polskiej podróby – kto ma uwolnić?
6. Staliśmy się całkowicie gotowi, aby uwolnić nas od tych wad charakteru

Krok prawidłowy- nastepstwem jest prawidłowa interpretacja i praca nad Krokiem!!! To MY stajemy się gotowi, żeby te wady usunąć czyli się pozbyć negatywnych cech charakteru!!!

6. Staliśmy się całkowicie gotowi do usunięcia tych wad charakteru.

Iwona-Isia

Od 2006 roku , na tej stronie internetowej, na stronie

http://hazardzistki.org/

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/

walczyłam o dobro i zdrowie polskich, uzależnionych od kompulsywnego hazardu – więcej nie bedę ani zamieszczała tłumaczeń ani uczyła i prowadziła przez zdrowienie chorych – to co wyprawiają pomyleńcy z polskiej parodii AH jest działaniem na szkodę chorych, podobnie jak działania co poniektórych „terpeutów”! Zaś plagiaty kolejnej polskiej terpeutki I.Kołodziej, brak podania źródeł zasługują na najwyższa pogardę!!!

   

Jacek Sędkiewicz – spadaj z Google, bo jesteś amoralny!!! – dlaczego wyjaśniam ci w poście poniżej tego!

 „…KCTU w swojej bezczelności posunęło się tak daleko, że rozdawali ulotki z HALT i ze swoim logo!!! – ciężko chorym ludziom na uzależnienie od hazardu wprowadzając ich w błąd i działając na szkodę pacjenta! Chorzy przybierali na wadze, jak muchomory po deszczu, bo nie umieli sobie z tym AA-owskim HALT-em w odniesieniu do hazardu – poradzić!!! Skandal!…”

Program H.A.L.T. JEST Programem AA – w Polsce błędnie jest on narzucany w całości i w nieprawidłowej interpretacji zdrowiejącym kompulsywnym hazardzistom i hazardzistkom, zarówno przez polską parodię AH (czyli anwaza i jego Pana oraz jego kumpli alkoholiko- hazardzistów!!!), jak przez terapeutów, którzy przywłaszczają sobie ten Program!!! do swoich „terapii” z reguły będących nieudolnymi kopiami mitingów GA – AH !!!)

– na końcu omówienie

   MIX – TEST POMOCNICZY DLA POLSKIEGO TERAPEUTY UZALEŻNIEŃ

Otóż.

Ten test, to jest zarazem przyczynek do historii Krzyża.

Bynajmniej nie tego, który pcha się na myśl. Z Chrystusem.

Tylko zwykłego. Ludzkiego.

A mianowicie – uzależnienia krzyżowego: alkohol, hazard, seks, żarcie i narkotyki.

Zawsze mi się wydawało, że aby sobie pozwolić na tego typu mix uzależnień trzeba być cholernie bogatym. Bo każde z nich, z osobna, jest kosztowne. A już wszystkie na raz – to już bajońsko kosztowne.

Zastanawiało mnie też czy taka osoba, co to wszystko ma, jest po prostu sybarytą czy może chora i powinna udać się do klasycznego polskiego terapeuty – czyli „terapeuty od wszystkiego”.

I myślę, że odpowiedź na to, jakże trudne pytanie, zależy od kolejności, w jakiej się te uzależnienia praktykuje i z jaką intensywnością.

Jako narzędzie badawcze, skonstruowałam poniższy test za pomocą  którego można przeskanować na wylot pacjenta np. o imieniu – In, nazwisku  – Spe.

Otóż.

1. Jeżeli osoba najpierw napije się gorzały, potem pogra i bez względu na to, czy wygra czy przegra – chwilę potem zadupczy a na końcu dopiero zje, zapali „trawkę” lub „poniucha” i nie rzyga – to jest to postawa bohaterska. Bo na takie praktykowanie uzależnień NA Jeden RAZ – choć po kolei – to trzeba mieć gigant siłę czyli moc. Wynik: Sybaryta –Bohater. Terapeuta czerpie z pacjenta i się uczy, jak żyć. Płaci za sesje NFZ.

2.Jeżeli –osoba najpierw zagra i przegra, z rozpaczy upije się Macallan-em, na który osobę  stać, bo mimo przegranej ma w kieszeni dalej „drobne” –czyli jakieś 15 tysięcy funtów- tyle kosztuje buteleczka tej whisky i osoba ma już niewiele siły – mocy na dupcenie ale mimo wyczerpania udaje się jej wykonać ze sześć ruchów frykcyjnych a na końcu dopiero coś zje, da sobie „działeczkę” i  niestety – rzyga – to jest to jednak – Sybaryta – Stachanowiec. Terapeuta czerpie z pacjenta i się uczy, jak korzystać z życia na maxa,mimo kosztów własnych. Płaci za sesje NFZ.

3.Z kolei, jeśli najpierw osoba zje czyli zyska siłę – moc, potem w trakcie graniapopije, moment potem solidnie zadupczy w pozycji stojącej i jeszcze za to zapłaci kasą z uprzedniej wygranej, a na koniec napije się „kompotu” – to jest to Sybaryta –Strateg, gdyż miał siłę – moc z inicjującego ciąg jedzenia. Terapeuta czerpie z pacjenta i się uczy planowania w życiu. Płaci za sesje NFZ.

4. Natomiast, jeśli osoba gra i przegra, dopijając resztki piwa, które ktoś zostawił przy automacie obok lub odwrotnie –dopije cudze piwo i gra, następnie robi sobie z żalu na cały świat -laskę w sraczu przez około godzinę za pomocą Reni Grabowskiej a następnie idzie do chałpy i zjada dzieciom kanapki do szkoły a na słowo „narkotyki” krzywi się z obrzydzeniem i natychmiast odmawia Litanię do Przenajświętszego Serca Jezusowegoto jest to na 100% członek polskich Anonimowych Hazardzistów. I nie należy się nim przejmować, także i dlatego, że ta osoba może równiez w ramach podbijania sobie własnej wartości twierdzić, że jest „graczem” czyli po prostu osobą zabobonną (np zobaczyła tramwaj numer 0 i obstawiała cały wieczór zero albo zobaczyła przebiegajacego czarnego kota i biła na automacie z uporem maniaka „czarne” mimo, ze „szło” czerwone do przebitki).Może się też zdarzyć, że ze strachu przed swoją własną Starą czyli „Myszą Jebaną”-bo tak nazywaja hazardziści Żony, będzie taka osoba brała ziołowy Persen, kreując się na lekomana.Nie należy się przejmować, jak wspomniałam.

Choć warto takiego przyjąć na terapię. Tym razem nikt od nikogo niczego się nie uczy. Jest remis.Za sesje płaci NFZ – terapeucie – który dzięki temu może zapłacić za naukę mnie – tylko, że niestety nie chce i się do mnie stawia!!!

Reszty dzieła zniszczenia dokonuje polska Wspólnota pod kierunkiem niejakiego anwaza i jego Pana, anwaza, który błędnie interpretując Program HALT, żarł na maxa i w ten prosty sposób, żeby przyszpanować, do swojego mixa alkohol – hazard dodał Anonimowych Żarłoków. Rezygnując z Uzależnionych od Seksu i Miłości czyli z dupcenia. No chyba, że się rozwinął i dodał sobie też SLA  Ale raczej wątpię…

 Iwona-Isia

 

UWAGA: tzw uzależnienia podkolorowałam na niebiesko, żeby łatwiej było terapeucie pojąć –ok.?

SLA -Sex and Love Addicts -Uzależnieni od Seksu i Miłości – dawniej Erotomani -Wspólnota dowodząca, że faceci, u których seks zwykle a raczej zawsze kończy się orgazmem – zawsze znajdą alibi na swoje wiarołomstwo i zdrady.Tutaj nazywa się to, że „znieczulają sie seksem i orgazmami” -faceci, to są jedank geniusze w swoim draństwie! Przypominam, że Żony takich gości, muszą być bardzo wyrozumiale i jak takiemu choremu przyjdzie fanaberia, żeby przelecieć terpeutkę , to jest to li tylko „nawrót” choroby…I należy takiemu mężowi bardzo wspołczuć, że sobie podupczył, o przepraszam,był bezsilny wobec własnych chuci…

 PS. Jeżeli osoba jest wyłącznie! Hazardzistką czyli zgodnie ze światowymi! normami społecznymi uprawia seks z pięć razy na tydzień (polskie normy ma w dupie – czyli seks przerywany raz na miesiąc, przy zgaszonym świetle, do ucha i po „bożemu”), je trzy posiłki dziennie, pali w normie i nie pije – to pierdoli z góry na dół polskie AH i polskich pseudo terapeutów – znajduje Amerykanów i w szybkim czasie pozbywa się kompusji hazardu.

Tak jak ja.

Wówczas zarówno polskie AH z niejaką Szawdyn i Piotrem W.!!! na czele!, jak i cała reszta przemądrzałych polskich terapeutów mogą pocałować Hazardzistkę w dupę. Wespół – zespół…

Iwona-Isia

H.A.L.T.

Oto przykład amerykańskiej mądrości 50-letniego Gamblers Anonymous(amerykańskiego AH) – w odpowiedzi na moje twierdzenie, że nie miało dla mnie – hazardzistki znaczenia czy grałam na pusty żołądek czy na pełny. I to, że nie ma znaczenia czy jestem głodna czy też nie, jeśli chodzi o jakąkolwiek ewentualność do nawrotów! I że, jak człowiek jest chory, to wyznaczanie granicy „zbyt”(głodny itd.) jest absurdalne. Pisałam o tym na tej stronie w lecie 2006 roku, towarzyszył mi wtedy Preben. Niestety, nie udało nam się przekonać tych palantów z polskiego AH, żeby się odpierdolili od Programu HALT i nie narzucali go, jako całości hazardzistom. KCTU w swojej bezczelności posunęło się tak daleko, że rozdawali ulotki z HALT i ze swoim logo – ciężko chorym ludziom na uzależnienie od hazardu wprowadzając ich w błąd i działając na szkodę pacjenta! Chorzy nabierali na wadze, jak muchomory po deszczu, bo nie umieli sobie z tym AA-owskim HALT-em w odniesieniu do hazardu – poradzić!!! Skandal!

Najważniejsze w HALT dla hazardzistki, moim zdaniem jest to: uważaj, bo zamienić możesz uzależnienia – to była jedna z pierwszych rzeczy przed którą w 2006 roku ostrzegała mnie moja amerykańska Opiekunka.

A jak Amerykanie dbali o mnie?

Jak już totalnie przeginałam i np. tłumaczyłam kilkanaście godzin pod rząd – tak jak było w kwietniu 2007 z  „12 Kroków wg Niebieskiej Księgi”

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/?cat=11

i jak skończyłam to wstałam i zemdlałam ze zmęczenia i ich o tym poinformowałam – „że taka dumna z siebie jestem, ze taki wysiłek i wyczerpanie emocjonalne” – to mnie tak opierniczyła moja Opiekunka Marilyn L., że mi kapcie z nóg spadły i dodała – „Isia, Isia, Isia zadbaj o siebie, pamiętaj, jak nie zadbasz, to nie będziesz miała siły dla samej siebie a co dopiero dla innych”. Zresztą, często mi to powtarzała…

Dzisiaj myślę, że i dobrze, że się tak „wyczerpywałam”, bo inaczej mogłabym wsiąść w pociąg i pojechać sprać po ryju-publicznie – takiego chuja anwaza za to co robił i robi z ludźmi i mogłabym potem mieć nieprzyjemności…Czy choćby za to mógłby dostać po mordzie, że przelepił bez pytania mój i Tłumaczki przekład 12 Kroków wg Niebieskiej Księgi nie pytając o zgodę  i nie podpisując– wiadomo, Polacy, kradzież to norma w tym kraju!

Do rzeczy – co poniżej słabo dotyczy facetów, bo „toto” jest wyprane z jakichkolwiek uczuć – zero, nul! To jest oczywiście moja osobista ocena – niemniej to co poniżej dotyczy zarówno kompulsywnych Hazardzistek i Hazardzistów – wersja dla obojga płci http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/?page_id=83

A Tobie Żono, Matko, Kochanko Hazardzisty powiem dodatkowo tak:

Nie daj się nabierać na stanie godzinami przy garach, bo ten ch… – Twój hazardzista twierdzi, że w ramach HALT-u musi się nażreć! No chyba że ci pasi, żeby taki wypasiony buc znęcał się dalej nad tobą na „pełny brzuszek”!

Jest to gówno prawda z tym żarciem HALTowskim a teraz sobie czytnij – dlaczego: 

H.A.L.T.

Portal Amerykański dla Zdrowiejących Hazardzistek

http://www.femalegamblers.info/

Vol. XI  Issue No. 2   February 2009 


GŁODNA, ZDENERWOWANA, SAMOTNA, ZMĘCZONA

Są takie sprawy przed którymi jesteśmy ostrzegani, kiedy przychodzimy do AA. Ponieważ, kiedy stajemy się zbyt głodne, zbyt zdenerwowane, zbyt samotne albo zbyt zmęczone, możemy szukać złudnego rozluźnienia w alkoholu. Wiele z nas pojawiło się w AA po wielu latach zaniedbywania się przez nas same i to było jak objawienie(odkrycie), że potrzebowałyśmy zadbać o siebie. I AA dostarczało narzędzi, by dawać sobie radę przynajmniej z niektórymi podstawowymi sprawami, takimi, jak zdenerwowanie czy samotność.

 MYŚLI

Kiedy jesteśmy głodne, czy możemy zwolnić i zjeść coś? Kiedy jesteśmy zmęczene, czy możemy pamiętać o tym, że może tak warto byłoby pójść wcześniej do łóżka? Kiedy jesteśmy zdenerwowani czy możemy pamiętać, by użyć narzędzi przebaczenia i modlitwy albo zrobić obrachunek, kiedy jesteśmy w błędzie? Czy opuszczamy mitingi i przeskakujemy pracę w służbach grupy, podczas, gdy siedzimy w domu i czujemy się samotni? Czy  może  raczej  napiłybyśmy się?

W jaki sposób HALT dotyczy mnie w GA (AH)?

Przeglądałam zasoby Internetu szukając informacji na temat tego, co AA nazywa HALT i znalazłam powyższy artykuł. 12 Krokowy Program AA uczy zdrowiejących alkoholików, by przestrzegali 4 sygnałów alarmujących HALT-u: GŁODU, ZDENERWOWANIA, SAMOTNOŚCI, ZMĘCZENIA.

Chciałam sprawdzić w jaki sposób albo czy w ogóle dotyczy to kompulsywnej hazardzistki w GA(AH). Więc przerwijmy milczenie i zobaczmy:

 GŁODNA :  ang. Hungry  HALT

Fizyczny głód nie jest tym, co wpływałoby na kompulsywną hazardzistkę. Nie znam żadnej zdrowiejącej hazardzistki, u której wyzwalaczem do nawrotu byłoby to, że z głodu skręca się jej żołądek albo dlatego, że opuściła posiłek. Nie! Dla kompulsywnej hazardzistki, takim powodem jest zwykle emocjonalny, duchowy albo materialny głód, który narasta w nas. Jesteśmy „głodne” rzeczy materialnych lub emocjonalnego balansu albo duchowego zaspokojenia pragnień. Pomyśl nad tymi pytaniami:

 

Czego jesteśmy „złaknione”?

Dlaczego jesteśmy złaknione właśnie tego?

Dlaczego myślimy, że hazard zaspokoi (zagłuszy) te łaknienia?

 

ZDENERWOWANA (WŚCIEKŁA, ZŁA) ang: angry (HALT)
Z jakiego powodu jesteśmy zdenerwowane, sfrustrowane czy rozczarowane?

W jaki sposób myślimy, że hazard ukoi złość (wściekłość, zdenerwowanie) czy rozczarowanie?

Jaki będzie zdrowszy sposób na poradzenie sobie z tymi zmiennymi emocjami?

SAMOTNA: ang. Lonely  (HALT)

Czy byłaś kiedyś w zatłoczonym pokoju i czułaś się tak, jakbyś była całkiem sama, tak jakby tam nikogo nie było? Wiele razy czujemy samotność, wtedy, kiedy tak naprawdę nie jesteśmy same. Nie musisz być ani stanu wolnego (singlem) ani sama, by odczuwać samotność. Samotność jest tylko emocją i tak, jak do każdego innego uczucia czy emocji musimy mieć na podorędziu mechanizmy do radzenia sobie z nimi, tak, aby radzić sobie z nimi w najbardziej zdrowy sposób. Ukrywanie naszej samotności przed innymi lub skrywanie się przed naszą samotnością często sprawia, że czujemy się nawet bardziej samotne czy odizolowane od innych.

Czy naprawdę jesteśmy samotne?

Czy odpychamy tych, którzy się o nas troszczą, po to by skryć nasze uczucia w nasze uprawianie hazardu?
 

ZMĘCZONA: ang: Tired HALT

W AA mówią o byciu zbyt zmęczonym i potrzebie wysypiania się. Ale dla kompulsywnej hazardzistki są dwa rodzaje zmęczenia, którym powinnyśmy poświęcić uwagę: zmęczenie fizyczne i zmęczenie emocjonalne. Stajemy się zmęczone z powodu braku snu lub zbytniej aktywności i to wpływa na nasze nastroje, co może stać się wyzwalaczem do nawrotu do epizodu uprawiania hazardu ( co spowoduje, że będziemy jeszcze bardziej zmęczone etc, etc).Ale dla kompulsywnej hazardzistki to oznacza także, że stajemy się emocjonalnie zmęczone i wyczerpane z powodu ciągłych prób maskowania – ukrywania naszych problemów, ukrywania strat finansowych, stresów z powodu naszych długów i prób trzymania się naszych kłamstw i podstępów (oszustw).Tak więc, czego możemy się nauczyć na temat bycia zmęczonymi?

Czy jesteśmy fizycznie czy emocjonalnie wyczerpane przez nasze uzależnienie?

Jakie aspekty naszej choroby poniewierają nami najbardziej?(np. oszustwa, kłamstwa, ukrywanie, stres, etc)?

Co powinnyśmy robić, kiedy jesteśmy zmęczone?

Fizycznie?

Emocjonalnie?

Tak więc, HALT dotyczy kompulsywnej hazardzistki w procesie zdrowienia. Potrzebujemy tylko być świadome sygnałów ostrzegawczych, tak jak wszyscy inni, którzy zmagają się z uzależnieniem. Być może jeden z tych sygnałów ostrzegawczych – sam w sobie – nie doprowadzi mnie do uprawiania hazardu ale dwa lub więcej – mogą. Dlatego też, potrzebujemy zwracać baczną uwagę i zmierzać się z nimi w miarę ich pojawiania. Kiedy stajemy się „głodne” (pożywienia lub innych rzeczy), zwróćmy uwagę na te sprawy i nie pozwólmy im się nakładać jedne na drugie. Kiedy stajesz się ZDENERWOWANA (ZŁA, WŚCIEKŁA) – użyj narzędzi przebaczenia i modlitwy. Jeśli poczujesz się SAMOTNA, zrób coś z tym – wstań i spędź czas z innymi, nie pogrążaj się w samotności. A jeśli poczujesz się zmęczona, fizycznie i emocjonalnie, odpocznij i „naładuj swoje baterie”.
 

HALT także odnosi się do “zadbaj o siebie”. Musimy się nauczyć dbania o siebie w pierwszej kolejności, tak więc, jakie są inne sposoby w jakie możemy/powinnyśmy zadbać o siebie?

Tammy from Texas 

Tłum: Iwona –Isia

 Dodam od siebie, że ja się dalej z HALT-em nie w pełni zgadzam i wolę Listę Nawrotową – choć w Internecie wydrukowałam tylko część tej genialnej listy… http://hazardzistki.org/?page_id=2

A teraz idę na wakacje –Full Wakacje…Będę się opierdalać na mega maxa! I pisać książki na temat tego polskiego skandalu ! A co mi tam…

Iwona-Isia

A to nonpossumus – for you -żebys może pomodlił się za swoją koleżankę – krupierkę, która -uzalezniona od automatów -popełniła samobójstwo  

http://www.abc.net.au/news/stories/2009/05/06/2562480.htm?section=australia 


Opcje

Info