migawka

4 02 2009

Z pamiętniczka Hazardzistki –strumień świadomości:

 

Strumień pierwszy -pełnia:

Ja, jak wiadomo jestem politycznie strasznie gupia.

Tak se czasem myślę, że ten PIS, to przegrał te wybory, bo urządził te wybory przed pełnią księżyca. Wtedy kobiety, jak wiadomo, są wkurwione, bo przed miesiączkami. No i zasiał strach w sercach kobiet, które mają kochanków, że podstawieni i je będą prowokować. A te, co kochanków jeszcze nie mają, to straumatyzował na wypadek, jakby chciały tych kochanków mieć. Wiadomo, że facet jest głową a kobieta szyją, co tym łbem kręci. Wszystkie moje kumpele, to tak kręciły, żeby i one, i ich faceci głosowali przeciw temu PISowi.

Ja to do dziś nie mogę sobie znaleźć faceta ale ja to dlatego, że chcę bogatego, bo w ubogim nie umiem się zakochać. A nie chcę się zmuszać do miłości z rozsądku, bo to zwykle drogo mnie kosztuje.

 

Strumień drugi – friendly fire:

Ja to, jak te dwa lata siedziałam przed Internetem, to se czasem kuknęłam tu i ówdzie.

Jako osoba gupia, nie zawsze wszystko spamiętałam co widziałam, a i dlatego, że mam umysłowe puste dziury czyli luki pamięciowe po tym wrednym hazardzie, com go kompulsywnie uprawiała. Nie powiem, jest to czasem bardzo wygodne.

I ja w tym Internecie to czasem widziałam różne rzeczy i filmy na you tubie.com

 

I tak se czasem myślałam o tym polskim dziennikarzu śp Milewiczu, co go zastrzelili i nikt się nie zastanawiał, czy to cywil czy nie. O tym geologu z Krakowa, co go porwali i jeszcze go nie ma w kraju!

I o tym, że jak jest wojna, to się raczej nikt nie zastanawia na gorąco nad konwencjami, elegancją czy savoir-vivrem -tylko walczy. I że zwykle nie ma gwarancji, czy cywil nie ma granatu, którym wysadzi takiego żołnierza w powietrze. A moda na używanie bazuki czy jak to się tam nazywa to śmieszne urządzonko, to się zwłaszcza wśród dzieci, rozprzestrzeniła. I dzieci – te małe szelmy – czasem też rodzicom taką strzelbę czy jak to się tam nazywa zabiorą i se postrzelają do turystów, co to jadą autobusem przez góry. Albo inne śmieszne figle płatają.

 

A dzisiaj to se myślałam też, o wielokrotnej traumie, jaką jacyś żołnierze przeżywają, co mają jakiś proces. Z tego, co rozumiem, jako gupia cywilka, to oni jako pluton egzekucyjny rozstrzelali postawione pod ścianą kobiety i dzieci. Na zimno i z wyrachowaniem. Patrząc im prosto w oczy. To jest zachowanie naganne. I powinni dostać klapsa.

 

Natomiast, jeśli to zrobili w stanie wojny, gdzie nikt , kto nie był w akcji nie ma pojęcia o tym, co się dzieje w sytuacji zagrożenia w psychice człowieka, czasem, włącza się instynkt samozachowawczy albo po prostu popełnia się błędy w ocenie sytuacji, bo nikt nie jest doskonały, no to ja bym się zastanowiła, jako gupia cywilka nad pomocą tym żołnierzom, bo se nawet nie wyobrażam, jak oni muszą być straumatyzowani.

 

A w ogóle, jakbym była takim żołnierzem na wojnie, to bym się najpierw dała zabić, na wypadek, gdyby się miało okazać, że strzeliłam do psa, bo lada moment, to się zaczną wtrącać obrońcy praw zwierząt w sprawy militarne. Albo, jakby się okazało, że strzeliłam w grządkę z ekologicznie hodowaną marchewką.

 

Generalnie, jak wiadomo, to ja jestem gupia.

Ale ja to mam propozycję, żeby wrócić do wojen w stylu Bitwy Pod Grunwaldem.

Pół roku przygotowań a potem konkretna bijatyka.

A co!

 

Isia

PS z tego co wiem, to Pan Bóg kule nosi. Tak na marginesie.

T co się dzieje to skandal!

Chyba tylko w końcu Legia Cudzoziemska pozostanie, bo się każdy będzie bał iść do wojska a w konsekwencji czasem i na wojnę…no to oczywiście będzie zależało od tego, czy na potyczki jest kasa, czy są akurat cięcia budżetowe…

 

Aha nie wiedzieć czemu, cały Internet jest zawalony spekulacjami o trzeciej Wojnie Światowej. Psiakrew cholera! Idę odcedzić ziemniaczki, jako gupia baba, co se czasem coś popisze w swym Dzienniczku uczuć.

Aha, gniewa mnie to, co tym żołnierzom robią.

 

Zwłaszcza, jak patrzyłam na twarze tych, którzy zginęli a zwłaszcza na to w jak makabrycznych okolicznościach!

http://projects.washingtonpost.com/fallen/

 

Aha i tak w ogóle to rosomaki powinny być pod ochroną, bo to ładne i miłe zwierzątka

http://patrz.pl/filmy/wilk-vs-rosomak

 


Opcje

Info