hazard i organizacja +PRZYMUSY

10 01 2009

Trochę czasu mi zajęło zanim w KCTU i innych placówkach terapeutycznych w Polsce przestano zabawiać uzależnionych od kompulsywnego hazardu – „robieniem litraży wydanych na hazard pieniędzy”. Teraz robi się „podsumowanie wydanych pieniędzy”- jest to skandal, bo jest to zerżnięcie Kroku 4 z OBWAROWANEGO PRAWAMI AUTORSKIMI Programu GA-AH !!!!

Pomijam to, że nie uprzedza się pacjentów, ze w razie przyjścia prokuratora wszystko, co dotyczy danej osoby – jest przekazywane do rąk wymiaru sprawiedliwości !!!

Ten absurdalny „litraż” – To ZADANIE akurat było dla mnie proste – przez 2006 i 2007:

Zadawałam wszędzie pytanie:

„ czy uzależnionym od miłości i seksu robią litraże wylanej spermy –faceci ,bądź  ilości śluzu w pochwie –kobiety” !!!

DO RZECZY -WYJAŚNIAM

Kiedy członkowie grupy Gamblers Anonymous (AH) udawali się do doktora Custera po pomoc wiedzieli jedno:  ani oni sami, ani siła grupy nie są w stanie pomóc niektórym uczestnikom mitingów.

Osoby te były tak głęboko czasem spatologizowane, i  to nie hazard stał się przyczyną zachowań patologicznych, tylko czasem, fakt ten miał miejsce zanim zanim osoby te zaczęły uprawiać hazard.

Na mitingach GA(AH) nie wiedziano, co z tymi osobami robić i jak im pomóc.

W ten sposób powstały terapie.             

Potem rozszerzono je na osoby, które z czymś nie radziły sobie na mitingach.

A potem terapeuci,  wykombinowali sobie, że przejmą mitingi i zaczęli tworzyć  grupy na terenie swoich placówek.

No i zaczęli różne kombinacje z tzw programami autorskimi!!!

Apogeum tego skandalu odbywa się Polsce, gdzie właśnie udostępniono mi po wielu miesiącach tzw autorski Program, będący skróconą, dość nieudolną kopią Programu GA-AH.  W dodatku mocno wadliwą! Ja się do tego odniosę – na wiele różnych sposobów – wiadomo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak jest dzisiaj?

Dzisiaj 368 terapeutów amerykańskich POPROSIŁO Marilyn Lancelot (czyli Marilyn L. moją Opiekunkę z amerykańskiego Gamblers Anonymous –AH) o wykład na temat kompulsywnego hazardu i pomoc.

Tutaj w Polsce, ja od wielu miesięcy usiłowałam się dowiedzieć w KCTU o ich Program, ponieważ Program GA-AH nastawiony na Dzień Za Jednym Razem  kolidował z tym, co się u nich działo – wypracowania typu –„napisz pięć rzeczy, które zamierzasz osiągnąć do końca roku”.

Dzisiaj najpoważniejsze i najbardziej licząc się pismo w świecie –Journal Of Gambling Issues zamieszcza recenzję z książki Marilyn Lancelot „Gripped By Gambling” – „W szponach hazardu”

http://www.camh.net/egambling/   books reviews

http://www.camh.net/egambling/issue22/08boughton.html

A w tej książce jest podziękowanie dla mnie – Isia In Poland.

No  i wiele osób dopytuje się, kim ja jestem…

A ja nie wiem, jak dziękować Światu a zwłaszcza WIELKIM AMERYKANOM , Kanadyjczykom i Australijczykom za uratowanie mi przez Internet -życia.

Po tym, jak:

Do 2006 roku Literatura GA(AH) w języku polskim nie była dostępna na mitingach, bo komuś zależało na tym, żeby ją wstrzymywać!

Zamiast tego, były źle przetłumaczone Kroki czyli Program Zdrowienia i Tradycje.

Błędne przetłumaczenie Kroku 1-wszego jako:

1.Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec hazardu, że nasze życia stały się niemożliwe do kierowania.

Zamiast prawidłowego:

1.Przyznaliśmy, że staliśmy się bezsilni wobec hazardu  – że nasze życie stało  się niemożliwe do kierowania (wymknęło się spod kontroli)

wbijało uzależnionym od kompulsywnego hazardu w podświadomość „jesteśmy bezsilni”. Konsekwencją  była błędna interpretacja Programu, jego nielogiczność skutkująca  brakiem efektywności!

Stroną internetową odpowiedzialną za ten stan rzeczy była ówczesna strona pozycjonowana w Google jako forum „oficjalna strona Anonimowych Hazardzistów”  oraz ta właśnie organizacja z siedzibą w Warszawie, której „bosowie” celowo wprowadzali i wprowadzają w błąd uzależnionych od kompulsywnego hazardu błędnymi tłumaczeniami Kroków, Tradycji i Literatury.

W październiku 2006 na tzw intergrupie krajowej, po wielu miesiącach pisemnych utarczek, na żądanie moje i wielu osób, strona ta została podzielona na  stronę AH i stronę prywatną tzw anwaza (Andrzeja) i admina.

Niestety, bosowie obu stron pozostali ci sami.

Prywatne forum dalej sprawiało wrażenie strony AH i służyło do „nałapywania” naiwnych na mitingi!

Ze sporym zdziwieniem, przyglądam się stronie promującej uprawianie hazardu i reklamie strony internetowej – dawnej strony AH teraz  jako: Organizacja Hazardziści.org to największa polska organizacja na rzecz prewencji oraz zwalczania uzależnień od hazardu.

 http://www.bonusbonusbonus.pl/info-tainment/prewencja-uzaleznien-od-hazardu/hazardzisci-org/

Słowo prewencja może wskazywać na powiązania policyjne, a  „zwalczanie” na PARPę, która „walczy” zaciekle  z alkoholizmem! Słowo „oferta”na powiązania z KCTU i tzw „dyrektora”! -bezczelne wpisy na forum na którym tak naprawdę około 1600 osob wpisane jest na „lewo”!!!(Fakty! Fakty!)

Oferta Hazardzistów.org  OBEJMUJE min:

*Rzetelne porady i informacje związane uzależnieniem od hazardu i możliwymi skutkami uzależnienia. Wszelkie informacje prawne udzielane są przez kompetentne osoby w rubryce „Prawnik odpowiada”.

*Specjalny serwis dla rodzin uzależnionych hazardzistów oraz dla osób współuzależnionych.

*Opis zalecanej terapii, jak również adresy rekomendowanych ośrodków terapeutycznych.

A ILE KASY ZA TO BIERZECIE I JAKIM PRAWEM COKOLWIEK MA BYĆ ZALECANE?

Przypominam jest to strona tzw rzecznika AH(uhaha!), który rekomenduje w miejsce mitingów AH –ośrodki terapeutyczne – robi to zresztą od dawna! 

Jeżeli chodzi o punkt:

*Rzetelne porady i informacje związane uzależnieniem od hazardu i możliwymi skutkami uzależnienia.

Na w/w stronie  znajdują się głównie nierzetelne informacje, począwszy od złych tłumaczeń wprowadzających w błąd ale i celowa dezinformacja skutkująca możliwym pogarszaniem się zdrowia uzależnionych od kompulsywnego hazardu.

Oto dowody:

(Do wiadomości…)

Kiedy wiosną2006 roku, nad grobem ŚP Księdza Jerzego Popiełuszki powstawało stowarzyszenie „Per Modum” złożone również i z byłych esbeków dziwiłam się ich bezczelności i cynizmowi.

Dzisiaj nie dziwię się już niczemu.

Ciekawie zapowiada się ten 2009 rok!

Zwykle, kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze!

Osoby, które odwiedzające  stronę w/w organizacji przestrzegam przed tym, że numery i hosty komputerów są tam odnotowywane w panelu administracyjnym a historia logowań, jest przechowywana przez rok na serwerze.

TO JEST WŁAŚNIE TA STRONA INTERNETOWA, A JAK OKAZUJE SIĘ TERAZ I ORGANIZACJA! KTÓRA – ZA POŚREDNICTWEM JEJ ADMNISTRATORÓW – ADMINA, ANWAZA, ŻONĘ ANWAZA, NIEJAKĄ ASIĘ I NNYCH SPOWODOWAŁA TRWAŁY USZCZERBEK NA MIOM ZDROWIU I NIEKOŃCZACĄ SIĘ UMNIE TRAUMĘ !!!!

MOJA HISTORIA http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/?cat=15

Zadaję tu również –wstępnie – pytanie:  jak to możliwe, że osoby pozostające od lat pod opieką psychiatryczną  bądź z diagnozami F.63.0 uzyskują na terenie Polski, jakiekolwiek kwalifikacje  do pracy z osobami uzależnionymi???

CDN – powoli –„daję czas czasowi”(i przypominam, że na stronie, której ‘rzetelność” omawiam powyżej broszura GA „Suggestions for Coping with Urges to Gamble” jest wadliwie przetłumaczona!!!)

Iwona  – Isia

ANONIMOWI HAZARDZIŚCI

Hazard –Jak Radzić Sobie z Przymusami do Uprawiania Hazardu®

Jeszcze raz zamieszczam na tej stronie internetowej tłumaczenie z 2006 roku z dawnego Forum znajdującego się na tej stronie internetowej http://hazardzisci.info/?page_id=369

zastrzeżonej prawami autorskimi broszury  Gamblers Anonymous (AH) BĘDĄCEJ KONCEPCJĄ ZDROWIENIA w Gamblers Anonymous (AH)

W  swoim artykule w Stanach opisuję tylko, jak wpadłam na tą genialną koncepcję Gamblers Anonymous(AH)  zmagając się z tłumaczeniem 20 Pytań Diagnostycznych  z Combo Book GA(AH)- http://hazardzistki.org/?page_id=243

kiedy rozesłałam moje tłumaczenie do wszystkich Wspólnot AH w Polsce – anwaz –Andrzej- z Poznania -sekretarz-rzecznik i pieron wie, co jeszcze, rozesłał szkalujące mnie listy i przesłał wszystkim, pytania ze strony dr Woronowicza, które były na stronie prywatnego centrum tegoż, podpisane, jako Pytania AH a będące w rzeczywistości alogicznym i nieudolnym plagiatem!!!

ZATEM

Oryginalni Anonimowi Hazardziści – Kraków – wszystkim cierpiącym na uzależnienie od kompulsywnego hazardu w Polsce i Rodaczkom, i Rodakom rozsianym po całym ŚWIECIE – aby już nikt nie powtarzał mojej tragedii…

Zanim przystąpicie do czytania i realizacji zwróćcie uwagę na zdanie:

SZKODA, (ŻE TO SIĘ STAŁO), ALE JA JUŻ NIE GRAM ”.

Co się stało?

Stało się to, że kiedy powstał impuls, jako myśl na poziomie podświadomości, za którą nie jesteś odpowiedzialny i nie przekierowałeś  go momentalnie i dopuściłeś do powstania przymusu na poziomie świadomości -jako myśli o mocnym natężeniu,  jeszcze możesz nauczyć się reagować i nie pójść zagrać.

Po jakimś czasie wygaśnie to wszystko i będziesz miał uprawianie hazardu gdzieś  tam– tak jak  ja mam ale zanim to się stanie – musisz pracować nad sobą !

Temu służy Broszura

ANONIMOWI HAZARDZIŚCI

Sugestie Jak Radzić Sobie z Przymusami do Uprawiania Hazardu®

Wielu kompulsywnych hazardzistów, zwłaszcza ci, którzy są na wczesnych etapach zdrowienia, doświadcza przymusy do uprawiania hazardu. Ponawianie zachowań związanych z uprawianiem hazardu, które miało miejsce przez stosunkowo długi czas, połączone z myślami o hazardzie i skojarzone z przyjemnymi uczuciami, powoduje u kompulsywnego hazardzisty doświadczanie chęci uprawiania hazardu. Czasami te przymusy do obstawienia są tak intensywne i obezwładniające, że wywołują u hazardzisty nawrót.

Zamieszczamy tutaj niektóre sugestie na temat tego, jak radzić sobie z przymusem uprawiania hazardu.

SUGESTIE W JAKI SPOSÓB ZAPOBIEGAĆ POJAWIENIU SIĘ PRZYMUSU UPRAWIANIA HAZARDU

*Uczęszczaj na mitingi Anonimowych Hazardzistów tak często jak potrzeba, ale co najmniej raz w tygodniu.

*Zaangażuj się bardziej w program Anonimowych Hazardzistów. Podejmij się Służby Zaufanego Sługi.

*Regularnie telefonuj do innych członków AH.

*Czytaj i wracaj do czytania Combo Book Anonimowych Hazardzistów. Wielu członków AH twierdzi: „Wszystko czego potrzebuję, by trzymać się z dala od pierwszego obstawienia jest w tej małej żółtej książce”.

*Poproś innego członka AH o sponsorowanie (czyli o opiekę).

*Czytaj i ŻYJ Krokami Zdrowienia Anonimowych Hazardzistów. Na początku, normalny jest zdrowy sceptycyzm wobec pracy nad Krokami. Jednakże tysiące członków AH twierdziło, że im bardziej angażowali się w Kroki Zdrowienia, tym dalej są od uprawiania hazardu. Sugeruje się, by poprosić innego członka AH – najlepiej swojego sponsora (opiekuna) – o pomoc w pracy nad Krokami.

*Nie chodź do miejsc lub w okolice miejsc, gdzie uprawianie hazardu jest dostępne, włącznie ze stronami Internetowymi. Rób zakupy w sklepach lub supermarketach w których nie ma możliwości uprawiania hazardu lub gdzie ta sposobność jest poza zasięgiem wzroku.

*Nie patrz na cokolwiek, co jest przypomnieniem ciebie samego uprawiającego hazard – na przykład: rubryki sportowe lub giełdowe w gazetach, bilety na loterie, programy wyścigowe czy reklamy kasyn lub inne formy hazardu.

*Nie przyłączaj się do tych, którzy uprawiają hazard (to może oznaczać ograniczenie relacji z przyjaciółmi lub krewnymi.)

*Unikaj wciągania się w rozmowy o uprawianiu hazardu.

*Noś tylko niezbędne, minimalne ilości pieniędzy, które potrzebujesz dziennie. Jeśli to możliwe uruchom automatyczne opłacanie rachunków z twojego konta lub powierz to komuś, komu ufasz, jeśli chodzi o twoje finanse. Zlikwiduj karty kredytowe, debetowe i do bankomatów– wszystko to stanowić będzie barierę pomiędzy tobą i nadwyżką gotówki.

*Ustal datę rocznicy – czyli pierwszego mityngu Anonimowych Hazardzistów po twoim ostatnim obstawieniu. Wielu członków AH zyskuje zdrową wewnętrzną pewność siebie wiedząc, że nabyli nawyk nie obstawiania przez jakiś czas.

*Zmień swoje nastawienie. Jest ogromna różnica w zdaniach “ja muszę przestać grać” i “ja chcę przestać grać”. Pomyśl o tym. Jeśli musisz robić cokolwiek, prawdopodobnie nie będziesz chciał tego robić.

*Zmień swoje zachowanie.

To jest jedno z najtrudniejszych zadań ze wszystkich ludzkich dążeń, a co dopiero w Programie Anonimowych Hazardzistów. Tym niemniej, w żółtej Combo Book przedstawiono to, co jest konieczne dla kompulsywnego hazardzisty, aby doprowadzić do zmiany swojego charakteru i w ten sposób zapobiec nawrotowi. Członkowie GA odnotowali, że wady charakteru takie jak gniew, niecierpliwość, lenistwo, samoużalanie się, itd., prowadziły ich z powrotem do uprawiania hazardu. Zastępowanie negatywnych nawyków zdrowymi , jest niezbędne dla utrzymywania abstynencji.

*Weź pod uwagę doprowadzenie swojego ciała do lepszej kondycji fizycznej.

Powiedziano: „Przynieś swoje ciało, a umysł podąży za nim”. Jeżeli kompulsywny hazard jest chorobą umysłu, zatem dla kompulsywnego hazardzisty ma sens to , aby być we względnie dobrej kondycji fizycznej. Pamiętaj o powiedzonku : ” W zdrowym ciele zdrowy duch „.

SUGESTIE NA CZAS, KIEDY MASZ PRZYMUS UPRAWIANIA HAZARDU

Po pierwsze, rozpoznaj ten przymus. Stań się wnikliwie świadomy tego – jak się czujesz i co dzieje się w twoim umyśle. Wtedy mów do samego siebie „Dobrze. Mam teraz przymus uprawiania hazardu. Właśnie teraz chce mi się grać. SZKODA, (ŻE TO SIĘ STAŁO), ALE JA JUŻ NIE GRAM ”.

* Spokojnie. A więc twój przymus uprawiania hazardu jest bardzo silny. Ponownie, uznaj ten przymus i stań się świadomy tego , co się dzieje i mów do siebie samego . „W porządku, być może zagram za 10 minut.” Przeczekaj 10 minut. Jeśli przymus jest nadal, mów do samego siebie, „w porządku być może będę grał za następne 10 minut.” Następne znajdź coś innego do zrobienia przez te 10 minut. Jeżeli przymus trwa nadal (utrzymuje się) powstrzymaj się od uprawiania hazardu przez kolejne 10 minutowe odstępy czasu. Wytrzymaj to. Przymus uprawiania hazardu minie.

* Wyobraź sobie, że twój umysł jest projektorem slajdów i myśli, które wchodzą do twojego mózgu to slajdy. Idź do spokojnego miejsca, zamknij oczy i ZMIEŃ SLAJD ! Odrzucaj i nie przyjmuj myśli o uprawianiu hazardu. Myśl o którymś z członków rodziny, o kimś kogo kochasz, o twojej pracy, o przyjemnych czynnościach – tylko nie o uprawianiu hazardu. Możesz to zrobić, jeśli uspokoisz swój umysł i skoncentrujesz się.

* Akceptuj fakt, że nie możesz uprawiać hazardu w bezpieczny sposób. To może wydawać się bolesną oczywistością, ale wielu członków AH relacjonowało swój nawrót do uprawiania hazardu, jako skutek zastanawiania się nad tą kwestią. Podczas tych wewnętrznych rozmyślań mogą pojawić się takie argumenty: „ Tym razem będzie inaczej ”, „Nie jest jeszcze ze mną tak źle”, „Skończę z tym, gdy się odegram” i „ To mi się należy ”. Akceptacja jest jednym z kluczowych składników programu Anonimowych Hazardzistów.

* Powiedz Modlitwę o Pogodę Ducha : „Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić, i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego”. Powtarzaj tą modlitwę, aż przymus zniknie. Wyciszenie umysłu wyciszy przymus uprawiania hazardu.

* Pracuj nad Krokiem Drugim i Trzecim Zdrowienia. Wyobraź sobie, że oddajesz przymus uprawiania hazardu Sile Wyższej. Wielu członków AH żyje według powiedzenia: „Odpuść, pozwól Bogu.”

* Idź na miting Anonimowych Hazardzistów nie zważając na to, co czujesz.

* Idź do spokojnego miejsca i medytuj. Jedną z prostych metod może być zamknięcie oczu i „wpatrywanie się” w przestrzeń, wyobrażanie sobie przymusu, jako konkretnego przedmiotu ( nie ma znaczenia, co to jest). Skupiaj się na tym przez kilka minut. Gdy masz ten przedmiot w swoim umyśle , wyobraź sobie rozpadanie się go na drobne kawałki. Twój przymus uprawiania hazardu rozpadnie się razem z nim.

* Zadzwoń do kogoś, komu ufasz. Powiedz jemu lub jej o twoim przymusie uprawiania hazardu.

* Zostaw gotówkę, czeki i karty kredytowe, idź spotkać się z kimś.

* Przestań rozwodzić się nad przymusem. Wyjdź ze swojej „skorupy”. Idź i pomóż komuś innemu.

* Myśląc o obstawianiu rozważaj cały czas konsekwencje tego. Większość z nas obstawiając, nie rozważa możliwości przegranej. Weź pod uwagę możliwość, że ty przegrasz. Myśl o tych wszystkich razach, kiedy przegrałeś. Wszystkie formy uprawiania hazardu są propozycjami straty. Ty prawdopodobnie znów przegrasz. Czy przegranie tych pieniędzy –w połączeniu z pieniędzmi, które już straciłeś i z problemami, które już masz – rzeczywiście sprawi, że poczujesz się lepiej ? A jeżeli wygrasz, co stanie się z tymi pieniędzmi ? Co stało się z tymi wszystkimi pieniędzmi z poprzednich wygranych ? Gdzie one są ? Co jest przyczyną twojej obecnej sytuacji finansowej ? Czy to nie uprawianie hazardu wpędziło cię w tarapaty? Czy ty nie widzisz, że obstawiasz za cokolwiek już wygrane uprzednio– I CORAZ WIECEJ? Czy nie jest prawdą, że wygrana daje ci możliwość zapłacenia kilku rachunków, jednak ty zostawiasz sobie na boku pieniądze na DALSZE UPRAWIANIE HAZARDU ? Czy nie jest prawdą, że każda wygrana zostanie użyta jako amunicja do podtrzymywania toczącej się wojny z hazardem?

* Wypisz argumenty za i przeciw uprawianiu hazardu w twoim życiu. Weź kartkę papieru i podziel na dwie kolumny. Po lewej stronie napisz listę wszystkich dobrych spraw, które dało ci uprawianie hazardu. Po prawej stronie, napisz wszystkie złe sprawy, które wydarzyły się w wyniku uprawiania przez ciebie hazardu. Bądź szczery i uczciwy.(Zauważ: może zechcesz oszacować każdą pozycję w skali 1- 10 w zależności od ważności, gdzie 10 oznacza najważniejszą, a 1 oznacza najmniej ważną sprawę. Kiedy skończysz, podsumuj każdą kolumnę i porównaj wynik). Kiedy lista jest kompletna, używaj jej jako narzędzia do przypominania sobie skutków uprawiania hazardu w twoim życiu.

* Podejmij decyzję o tym, jak zapełnisz swój wolny czas zamiast uprawiania hazardu.

* Podejmij decyzję, że nie będziesz uprawiał hazardu. TYLKO DZISIAJ !

Raz jeszcze, to wszystko są jedynie sugestie. Dlaczego nie mógłbyś wynaleźć takich sposobów, które będą działać najlepiej w odniesieniu do ciebie ?

(KOREKTA 9/00

DRUK 10/06)

Tłumaczenie: Iwona-Isia

ang.craving – chęć, pragnienie,pożądanie

ang.craving -» rzeczownik: głód (u osoby uzależnionej) (kat.: psychologia)

Wszystko o NAWROTACH na

http://hazardzistki.org/?page_id=249

 


Opcje

Info