KIEDYŚ I DZISIAJ

27 09 2008

Strasznie byłam ciekawa, jakie kolejne świństwo szykują polscy tzw AH. Się przyjrzałam!

Zmienili sobie stronę – weszła, będąca do tej pory subdomeną i już się reklamuja jako Służba Krajowa – jak tam – pisanie programów za pieniądze dla wychodzących z uzależnień już wam nie wystarcza? Co? Znowu zacieracie ślady waszej skandalicznej działalności? Znowu służba i kompleksy?A może jakaś drobna fundacja? Albo stowarzyszenie?Co? Żeby strona była OFICJALNA musi być osadadzona na prawidłowej domenie – jak np ta:

http://www.anonimowihazardzisci.org.pl/

 

                                             

ANWAZ I INNI – DLA WAS

http://hazardzisci.info/?page_id=437

 

2008-02-22, 01:57 czyli 22 LUTY 2008 –tak było – tak pisałam:

 

„…W tym tłumaczeniu używa się terminologii GA – AH zaprojektowanego dla kompulsywnych hazardzistów. Jest ono ujednolicone z resztą tłumaczeń, tak aby nie wywoływać niepotrzebnego chaosu i zamieszania. Nowoprzybyły ma mieć wszędzie tą samą terminologię , ściśle ze sobą powiązaną i tworzącą logiczną całość.
Terminologia:
zdrowienie, kompulsja, impuls, kompulsywni hazardziści, przymus, zdrowienie, otwarty umysł (brak uprzedzeń),obstawienie(zagranie),opiekun (sponsor), wady charakteru ( użycie tego samego określenia co w AA, tak, by nie powstawał chaos u osób uzależnionych hazard-alkohol, hazard-inne) Praca na Programie GA -AH ma prowadzić do powrotu do konstruktywnego myślenia i dokonywania świadomych wyborów – nie obstawię czyli nie zagram.

Przypominamy,że nie każdy, kto ma kompulsję hazardu wywoływaną przez impulsy do gry musi to robić nałogowo czyli chronicznie(patrz:akapit na temat błędnych polskich tłumaczeń wprowadzającycn w błąd-poniżej). Wyraźnie mówi o tym Combo Book w akapicie odnoszącym sie do tych, ktorych zaledwie hazard niepokoi i zachęcając ich do przyjścia na miting!(problem gamblers – ci, którzy maja problem z hazardem – zanim wejdą w kompulsję) I dodam: terminy “uleczanie”, “leczenie” są niedopuszczalne w GA- AH. My tutaj ZDROWIEJEMY ! i ten proces będzie trwał do końca naszego życia! (uleczają być może terapeuci a już na pewno znachorzy )

 

Main concept of GA is based on layman’s term “compulsive gambling”.
In
Poland deliberatelly , in translations “compulsive” was translated as “chronic,habitual,inveretate,addicted”(polish – “nałogowy” instead of “compulsive”-kompulsywny).
So the whole idea of GA – gambling as “compulsive behaviour- impulses” was destropyd.
It was convinient for a few owners of private clinics to use the same vocabularies in POLISH GA as in their private clinics!
Polish Translation
Główna koncepcja Gamblers Anonymous-AH jest oparta na terminie wewnętrznym “kompulsywny hazard”.
W Polsce specjalnie, w tłumaczeniach słowo “kompulsywny”zostało przetłumaczone na “nałogowy” – “compulsive” was translated as “chronic, habitual, inveretate, addicted”
(polish – “nałogowy” instead of “compulsive”-kompulsywny).
Tak więc cała idea AH – Hazardu jako zachowania kompulsywnego – impulsów została zniszczona. Było to bardzo wygodne dla kilku właścicieli prywatnych ośrodków, by używano w AH tej samej terminologii, jaką używano w ich prywatnych ośrodkach!!!

 

A mnie – hazardzistce – niejaki anwaz zalecał, żebym sobie zastępowała słowo alkohol na hazard!

Ja nigdy nie piłam! Jak sobie miałam zastępować, jak ja nie ROZUMIEM JAK MOŻNA PIĆ ???

 

I dlatego grałam ! 15 lat !

 

BOŻE, TO ,ŻE JA PRZETRWAŁAM TO POLSKIE PIEKŁO TO JEST CUD !

 

http://hazardzisci.info/?page_id=437

 

A TO, ŻE NIE UDAŁO SIĘ TERAPEUTOM I LEKARZOM UKRAŚĆ PROGRAMU ORYGINALNYCH GA – TO JEST KOLEJNY CUD !

A NA TO, CO SIĘ WYPRAWIA Z REFLEKSJAMI – EH – TO JEST DOPIERO SKANDAL!

 

JAK PATRZĘ NA TO, CO KOMBINUJECIE TERAZ – ROBI MI SIĘ NIEDOBRZE!

OSZUSTWO I KŁAMSTWO – JAK ZWYKLE!

 

http://hazardzisci.info/?page_id=437

 

PS Idę pomyć GARY i kubki, bo bałagan straszny…


Opcje

Info